Лекція-презентація «Мій Шевченко»

07 березня 2024 року професор кафедри української мови Наталія Коваленко провела лекцію-презентацію «Мій Шевченко». Студенти 1 і 2 курсів навчально-наукового інституту української філології та журналістики з цікавістю слухали про значення творчості Тараса Шевченка для української культури та історії, становлення і розвитку української літературної мови. Особливе захоплення викликала розповідь про те, як його поезії формують характер, національну свідомість і патріотизм, усвідомлення свого місця в історії людства, як додають сили на війні.

Усі мали змогу погортати репринтні видання «Захалявної книжечки» Тараса Шевченка  (саморобних зшитків поета, куди  він записував вірші в 1847-1850 рр.), «Словаря української мови» Бориса Грінченка, де зафіксовано й розтлумачено слова і фразеологізми з творів Тараса Шевченка. Із захопленням роздивлялися сторінки альбому з картинами поета, словники мови його творів, розглядали вишиту в 1990 році роботу Наталії Дмитрівни – портрет Тараса Шевченка.

Дякуємо за цю зустріч!

Катерина Бережанська,