«Інновації в сучасній українській діалектній лексикографії»: гостьова лекція професора Василя Ґрещука

20 березня  в навчально-науковому інституті відбулася гостьова лекція «Інновації в сучасній українській діалектній лексикографії».

Спікер – доктор філологічних наук, професор кафедри української мови Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Василь Ґрещук.

У зустрічі взяли участь науково-педагогічні працівники та здобувачі вищої освіти ННІ УФЖ.

Під час лекції обговорили актуальні питання дослідження української мови, проблеми та перспективи розвитку лінгвістики, повернення в українську мову моди на діалекти тощо.

Спікер окреслив відмінності словників, які визначаються призначенням лексикографічної характеристики й специфікою мовного матеріалу,  та  особливості розвитку лексикографії, розповів про аспекти словникового вивчення діалектного слова, словникове опрацювання лексики територіальних говорів у мові художньої літератури, реєстр словників, структуру словникої статті, навів приклади інноваційних підходів до створення діалектного словника, зокрема публікація такої лексикографічної праці, як «Гуцульські світи. Лексикон» тощо.  Також пан Василь поінформував про ілюстрацію  та паспортизацію вживання діалектного слова та окреслив нові можливості, зумовлені інноваціями, наприклад  можливість моделювання регіональної гуцульської мовної картини світу крізь призму української художньої мови.

Науковий захід вкотре нагадав про неосяжне поле для наукової діяльності у царині мовознавства.

Шануймо і досліджуймо рідну мову!

Кафедра української мови