Категорія: Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка

ІІI Всеукраїнська наукова інтернет-конференція «Текст і дискурс: когнітивно-комунікативні перспективи»

19-20 березня 2020 року кафедра англійської мови КПНУ імені Івана Огієнка провела ІІI Всеукраїнську наукову інтернет-конференцію «Текст і дискурс: когнітивно-комунікативні перспективи». Конференція стала інтернет-платформою для українських науковців, котрі запропонували різноаспектну тематику та можливе вирішення проблем у межах лінгвістики тексту та дискурсології. Співорганізатори конференції – кафедра англійської філології Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського та кафедра англійської філології та перекладу Житомирського державного університету імені Івана Франка. До участі в конференції також долучилися науковці з Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка, Подільського державного аграрно-технічного університету, Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка, Хмельницького університету управління та права імені Леоніда Юзькова, Хмельницького національного університету.

З матеріалами конференції можна ознайомитися на сайті http://englishcontext.kpnu.edu.ua.

Оксана Галайбіда, завідувачка кафедри англійської мови

Університет на дистанційному

Сьогодні своїм цінним досвідом ділиться:

Наталія Гудима, кандидат філологічних наук, доцент, завідувач кафедри теорії та методик початкової освіти:

«Під час карантину перед науково-педагогічними працівниками кафедри теорії та методик початкової освіти постало непросте завдання – як організувати освітній процес результативно і дистанційно.

Одним із засобів інформаційно-комунікаційних технологій, де здобувачі вищої освіти можуть отримати доступ до навчального контенту у будь-який час і в будь-якому місці, є система Moodle, за допомогою якої освітній процес є привабливим, демократичним і комфортним.

На кафедрі організовано роботу викладачів зі здобувачами у дистанційному режимі з використанням платформи Moodle згідно із чинним розкладом навчальних дисциплін. Науково-педагогічні працівники кафедри застосовують також Viber як мобільний додаток, що дозволяє відправляти текстові повідомлення студентам безкоштовно, а також Zoom та електронну пошту. Викладачі кафедри ведуть облік проведеної роботи з фіксуванням дат і часу щодо виконання певної діяльності.

Активно дистанційно працюють куратори академічних груп. У Viber створено групи студентів, яких викладачі консультують і яким (за потреби) додатково пояснюють матеріал. Така робота має бути, оскільки студенти спеціальності Початкова освіта – це Діти із Чернівецької, Тернопільської, Івано-Франківської, Вінницької та інших областей, де є хворі на Covid-19. Отже, здобувачі відчувають нашу підтримку, підтримку нашого Університету.

На належному рівні проводиться не тільки дистанційне навчання, але й наукова робота викладачів і студентів. Через електронну пошту викладачі кафедри допомагають здобувачам вищої освіти підготувати наукові статті до звітної студентської конференції.

Маємо наукові здобутки й під час карантину:

– 18-19 березня 2020 року проведено IV всеукраїнську науково-практичну конференцію «Українська та іноземні мови в початкових класах: актуальні проблеми й інноваційні технології навчання»;

– Радзієвська Марина, студентка 4 курсу спеціальності «Початкова освіта», отримала диплом ІІІ ступеня за участь у ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності Початкова освіта;

– опубліковано колективну монографію «Фахова підготовка вчителя початкової школи в умовах реформування освіти» та збірник наукових праць «Сучасні технології початкової освіти: реалії та перспективи». Випуск 2.

На цьому викладачі кафедри теорії та методик початкової освіти не зупиняються. Працюємо і йдемо далі! Підтримуємо карантинні заходи держави та університету Огієнка!

Бажаємо всім терпіння, позитивного настрою, надії на те, що тільки разом ми подолаємо всі негаразди!

Будьте здорові, бережіть себе і своїх рідних!!!»

Тетяна Опалюк, доктор педагогічних наук, доцент кафедри соціальної педагогіки і соціальної роботи:

«Із запровадженням дистанційного навчання для продуктивної роботи зі студентами активно використовую платформу Moodle, платформу для проведення онлайн-занять Zoom, Viber та e-mail. Завдяки системі Moodle студенти мають змогу ознайомитися з теоретичним матеріалом лекцій, виконати практичні заняття та перевірити рівень засвоєння знань. Zoom є чудовим помічником у проведенні онлайн-конференцій, засідань кафедри та лекційних занять. Студенти спеціальності соціальна робота, соціальне забезпечення приємно здивували зацікавленістю, активністю, швидкістю реагування та креативним підходом під час виконання завдань. Будьмо гнучкими до всіх змін та викликів, що нам диктує сьогодення! Разом ми сила! Тільки у співпраці ми подолаємо всі негаразди!»

Наталія Стахнюк, кандидат філологічних наук, доцент кафедри слов’янської філології та загального мовознавства:

«Реалії, в яких зараз опинилася Україна та світ, диктують нам нові правила, нехтувати якими не варто. Освітній процес за таких умов вимагає певної гнучкості від його учасників – викладачів та студентів. Сучасні технології сьогодні дозволяють забезпечити такий важливий і актуальний принцип неперервності навчання.

Для роботи зі своїми студентами активно використовую різні ресурси, які мають багато можливостей. Перевагу надаю платформі MOODLE, яка дозволяє організовувати різні форми роботи: тестування, виконання творчих, письмових завдань, обмін інформацією тощо. Однак для студентів, котрі опановують іноземні мови, важливою є  практика, тому без додатків, які забезпечують аудіовідеозв’язок, обійтися складно. На допомогу приходить Skype, Viber, Zoom та інші.

Для мене особисто такий режим роботи є надзвичайно цікавим та креативним, хоч і вимагає більше часу для підготовки».

Переймаймо досвід і робімо дистанційне навчання цікавим та ефективним! Разом ми зможемо все!

Інформаційні вебінари від Еразмус-офіс

Сьогодні звичний для нас графік життя потроху змінює формат відповідно до масштабних подій, які відбуваються у світі. COVID-19 зовсім не причина для стагнації, тому Еразмус-команда в Україні провела два вебінари на сторінці National Erasmus+ Office in Ukraine & HERE team у Facebook. У контексті цих онлайн-зустрічей слухачі отримали відповіді й підказки щодо «освітніх» та «проєктних» питань.

Читати далі

Університет – у рейтингу бази даних SCOPUS

У квітні 2020 року сайтом Освіта.ua здійснено наукометричний моніторинг суб’єктів науково-видавничої діяльності України за показниками бази даних SciVerse Scopus, що є інструментом для відстеження цитованості наукових статей, які публікуються навчальним закладом або його співробітниками, та на підставі якого визначено рейтинг українських закладів вищої освіти.

Читати далі

Опитування здобувачів вищої освіти К-ПНУ імені Івана Огієнка щодо ефективності дистанційного навчання

 

Опитування науково-педагогічних працівників К-ПНУ імені Івана Огієнка щодо ефективності дистанційного навчання

#Студенти online

Як живеться нашим студентам під час карантину, чи задовільняє їх організація дистанційного навчання і що вони радять своїм одногрупникам і наставникам, сьогодні ми дізнавалися в:

Катерини Горбачової, студентки ІІ курсу факультету корекційної та соціальної педагогіки і психології:

«Чесно кажучи, навіть не знаю, наче й класно вдома, відпочиваєш, допомагаєш, але розумієш: чим більше часу знаходишся вдома, тим більше хочеться до університету, щоб навчатися, сидіти на парах, спілкуватися з друзями, сміятися, кайфувати в холі. Дистанційне завдання мені подобається. Насправді, викладачі задають більше завдань, ба багато вільного часу, але так ще більший відсоток щось вивчити. Але ми зважаємо на ситуацію, сидимо вдома, хоч це для нас незвично. Дуже бракує живого спілкування, дружніх розмов із подругами, одногрупниками, викладачами. Але поки що треба дотримуватися правил та вимог загальнодержавного карантину, сидіти вдома і пам’ятати, що все у нас буде класно.»

Читати далі

Сервіси платформи Еdumeet для спілкування з колегами, студентами

Сервіси платформи Еdumeet використовують для спілкування з колегами, навчання студентів. Еdumeet забезпечує проведення необмеженої кількості конференцій, зустрічей і вебінарів без обмежень у часі й без реєстрації користувачів.

У зручному для Вас браузері відкриваємо покликання на платформу https://edumeet.uran.ua/.

В діалоговому вікні, що відкриється, вводимо код кімнати (цей код потрібно повідомити Вашим студентам або членам конференції).

Читати далі

Успішно крокуємо вперед

18-19 березня 2020 року на базі кафедри теорії та методик початкової освіти Університету Огієнка відбулася ІV Всеукраїнська науково-практична конференція «Українська та іноземні мови в початкових класах: актуальні проблеми й інноваційні технології навчання». І вже сьогодні з приємністю повідомляємо, що за результатами конференції опубліковано збірник наукових праць «Сучасні технології початкової освіти: реалії та перспективи», в якому вміщено 50 статей.

Читати далі

Наукові здобутки викладачів К-ПНУ імені Івана Огієнка

Відповідно до абзацу другого пункту 36 Розділу V Порядку конкурсного відбору підручників (крім електронних) для здобувачів повної загальної середньої освіти і педагогічних працівників, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 17 липня 2019 року № 100, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 12 серпня 2019 року № 902/33873, згідно з рішенням колегії Міністерства освіти і науки України від 18 березня 2020 року (протокол № 2/1-19) «Про підсумки І етапу конкурсного відбору підручників (крім електронних) для здобувачів повної загальної середньої освіти і педагогічних працівників у 2019-2020 роках (7 клас)» гриф «Рекомендовано Міністерством освіти і науки України» надано 24 підручникам для 7 класу закладів загальної середньої освіти, з-поміж яких і підручник з історії України, авторами якого є викладачі Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка Валерій Степанков, завідувач кафедри всесвітньої історії, професор, та Валерій Смолій, професор кафедри всесвітньої історії.
Пишаємося нашими колегами! Бажаємо успіхів та нових здобутків на освітянській ниві!

Пресцентр університету