Місяць: Листопад 2016

Про красу, реалізм, любов та розвиток. Круглий стіл до Всесвітнього Дня Філософії.

Розвиток людства, постмодерн, наївний реалізм, довіра до світу та соціопатія  – здається, учасникам круглого стола з теми «Сучасна філософія у практичних питаннях природничого і гуманітарного знання» вдалось охопити найрізноманітніші теми.

Читати далі

Міжнародні змагання з кульової стрільби

24-28 листопада в м. Білосток (Польща) відбулися міжнародні змагання з кульової стрільби, на яких гідно виступили студенти Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка. Зокрема, Кирил Козюк виборов золоту медаль у вправі ГП-6, Вікторія Сухорукова у вправі ГП-4 та Богдан Кириленко у вправі ПП-3 – срібні медалі, Дмитро Омельяненко посів третє місце у вправі ГП-6. Читати далі

Зимова феєрія

 

1-2 грудня 2016 р. на ІІ поверсі Центрального корпусу Університету Огієнка відбудеться Виставка атрибутики зимової обрядовості.

Організатори:

  • кафедра історії української літератури та компаративістики (завідувач О.А. Рарицький)
  • навчально-наукова лабораторія етнології (завідувач В.В. Щегельський)
  • кафедра української мови (завідувач Л.М. Марчук)
  • навчально-наукова лабораторія діалектологічних досліджень    (завідувач Н.Д. Коваленко)
  • кафедра німецької мови (викладач Т.А. Гавловська)
  • центральний абонемент бібліотеки та відділ зберігання фондів     (директор Л.В. Климчук, завідувач відділу Л.В. Ситник)
  • профком студентів, аспірантів та докторантів (голова М.В. Моштак)

 

 

 

“Ввімкни світло”. Карапет Баджаксузян. #випускники

Кіно нашого міста 

У проекті «Ввімкни світло» – нова історія. Історія, частину якої згодом ви побачите в кінотеатрах.  У Камянці-Подільському до завершення підійшли зйомки повнометражного фільму «Одного разу в місті на камені». Випусник нашого університету Карапет Баджаксузян грає одну з головних ролей. Про складнощі знімального процесу, жарти та небезпеку – розповідає далі.

Читати далі

Студентка нашого вишу виборола бронзу на чемпіонаті Європи з кікбоксингу

З 19 по 27 листопада в місті Лутракі (Греція) відбувся чемпіонат Європи з кікбоксингу WAKO. Збірна України за підсумками змагань посіла 6 командне місце, і вагомий внесок у цей здобуток зробила студентка нашого вишу Жанна Радюк, виборовши бронзову нагороду у ваговій категорії 55 кг.

Спортклуб

Вистрілити віршем. Зустріч з українським письменником Василем Горбатюком

Студенти факультету української філології  та журналістики мають чудову нагоду зустрічіатись із українським письменником, членом Національної спілки письменників України Василем Горбатюком. Він є частим гостем і справжнім другом нашого університету.  Ось і 26 листопада завітав до нас. Ця зустріч була по-справжньому унікальна –  юні письменники та письменниці мали змогу не тільки поділитися з усіма своєю творчістю, а й почути думки та поради гостя.

Справжня поезія там, де починається образність, –  розповідає Василь Горбатюк. – Дуже важливо знайти саме ті переживання, які розкривають душу людину і проникають у серце читача. Вірш має вистрілити, а не тягнути гуму. Знайти щось своє, обіграти це, передати через образ – ось головна мета поета. А ось проза має свої особливості. Це – деталі. В них основа творів.  Побачити деталь, зрозуміти, відчути – шлях до справжньої творчості.

Василь Горбатюк розповідав і про свій життєвий шлях. Оповів історію про своє оповідання, яке він переробляв протягом року 15 разів, аби дійсно передати всі переживання і емоції героїв.

На завершення зустрічі подарував усім присутнім поетичні збірки  та побажав творити.

Діана Грушанська

Чемпіонат України з пауерліфтингу

 

27 листопада в місті Коломиї відбувся чемпіонат України серед учнів ДЮСШ з пауерліфтингу у ваговій категорії до 72 кг. Срібною призеркою змагань стала студентка IV курсу факультету фізичної культури Єва Мак. Читати далі

Три роки, які змінили історію

 Минуло вже три роки від дня початку Революцїї гідності. І саме цій події сьогодні присвячений захід, що проводиться студентською громадою в актовій залі Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка.

«Людина починається з добра» – такими словами починається привітання ведучих гостей. Читати далі

Поле його розросту – наука і освіта. До 65-річчя професора Олександра Завальнюка

Беззаперечна істина – без науки неможливий розвиток суспільства, як і те, що розріст кожної наукової галузі  в усі часи нерозривно пов’язаний з особистостями науковців.  Саме вони докладають чимало зусиль  для вирішення дослідних завдань, створення умов для підготовки фахівців, визначення нових орієнтирів міждисциплінарного синтезу, забезпечення відповідності якості освіти міжнародним стандартам.  І  з впевненістю можна стверджувати, що усі ці пріоритети притаманні талановитому науковцю, педагогу,  професорові Олександрові Завальнюку, який 28 листопада відзначає своє 65-річчя.

Читати далі