День: 05.11.2016

Науковий форум «Методологія американознавчих досліджень»

Methodologies in American Studies” – саме така назва була обрана керівниками PAAS (Polish Association for American Studies) для цьогорічного наукового форуму, проведеного на базі Центру американських студій (American Studies Centre) Варшавського університету. Оскільки захід фінансувався посольством США у Республіці Польща, для отримання гранту потрібно було так обґрунтувати мету своєї участі, щоб довести кореляцію власних наукових пошуків із тематикою форуму. Крім того, кількість учасників була обмежена (30 осіб) і перевага надавалася претендентам із східноєвропейських країн. Оргкомітет працював дуже оперативно: через кілька днів після того, як я надіслала CV і Statement of purpose, отримала позитивний висновок і запрошення для візи. Читати далі

Дні інформації в читальному залі педагогічного факультету

Основне завдання бібліотеки вищого навчального закладу – забезпечення повного, якісного та оперативного бібліотечно-бібліографічного й інформаційного обслуговування студентів, магістрантів, аспірантів, професорсько-викладацького складу, співробітників згідно з їх інформаційними запитами на основі широкого доступу до бібліотечних та інформаційних ресурсів.

Велику допомогу в інформаційному забезпеченні користувачів відіграє наявний фонд періодичних видань. Працівники читального залу педагогічного факультету проводять різнобічну роботу по розкриттю фонду періодичних видань. Інформування про новинки періодики та доведення інформації до користувачів у найкоротший термін відбувається під час проведення Днів інформації. Так, з 1 листопада по 4 листопада 2016 року в читальному залі (ауд. 306) змістовно пройшли Дні інформації, які стали втіленням різних форм популяризації літератури. Поряд з такими формами, як перегляд книжкової виставки “Калейдоскоп періодичних видань”, яку оформила бібліотекар I категорії Н. Й. Сивак, було проведено інформаційний огляд “Періодичні видання з дошкільної і початкової освіти”, консультації“Бібліографічний опис наукових статей з періодики” та години спілкування, де користувачі бібліотеки ділилися враженнями від прочитаних статей з газет і журналів.

Під час проведення Днів інформації бібліотекарі читального залу педагогічного факультету ознайомили студентів та викладачів з періодичними виданнями, якими поповнилася книгозбірня в 2016 році, та залучили користувачів до активного вивчення наукових статей періодичних видань з метою відбору матеріалів для використання в науковій та навчальній роботі.

Т. В. Сологуб,
завідувач сектору читального залу педагогічного факультету