День: 21.09.2019

Акція із прибирання каньйону річки Смотрич

Проблему використання пластику та можливостей його переробки світова спільнота зараз обговорює дуже жваво. Утворюються нові громадські рухи, такі, як Zero Waste Living, у межах якого люди намагаються якомога менше використовувати пластик у своєму житті, замінювати його екологічними матеріалами.

Започаткована також всесвітня акція Plastic Free July, суть якої полягає в тому, що учасники впродовж липня намагаються використовувати менше пластику: відмовляються від целофанових торбинок, замінюють промислову косметику в пластиковому пакуванні на аналоги природного походження. Але що нам робити з тим пластиком, який зараз уже є в природі, пластиком, що перетворився на сміття? Екологи застерігають, що за таких темпів засмічення водойм до 2050 року в річках, морях і океанах буде набагато більше пластику, ніж риби.

Для того щоб запобігти такому засміченню та виправити цю жахливу екологічну ситуацію, яку ми маємо, кожні треті вихідні вересня мільйони волонтерів у всьому світі долучаються до глобального прибирання. Україна також бере участь у цій акції: челендж проходить під девізом «Я прибрав – твоя черга-2: змінимо майбутнє разом».

Умови участі в цій акції дуже прості: потрібно об’єднатися в групу та прибрати водойми, що знаходяться неподалік від вас, зареєструватися на сайті Міністерства освіти і науки у спеціальній формі (https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSc-rVAN8COQ8T31rMTSrPTt8G8CsywEWxvCCNI8gYpZ9lqhbw/viewform), а також опублікувати фото «До» та «Після» в мережі Facebook із хештегом #Яприбрав_ТвояЧерга2. Перша тисяча учасників навіть отримає у подарунок екосумки. Акція проводиться з 16 до 30 вересня за підтримки Міністерства освіти і науки України, Міністерства енергетики і захисту довкілля, Державного агентства водних ресурсів, Європейського Союзу та Програми розвитку ООН.

Наш університет активно долучився до цієї акції. Студенти факультету української філології (заступник декана з виховної роботи – Лариса Громик), фізичної культури (заступник декана з виховної роботи – Валерій Мазур) та економічного факультету (заступник декана з виховної роботи – Лілія Рарок) вже встигли прибрати від сміття береги річки Смотрич біля Хрестовоздвиженської церкви, а також території біля мосту «Стрімка лань» та Польських фільварок. Завдяки екосплаву на катамаранах, організованому Ігорем Касіяником, завідувачем кафедри географії і методики викладання, студенти змогли зібрати пластикове сміття з поверхні річці.

 Прес-центр університету