День: 13.01.2021

Традиції святкування Старого Нового року

Увечір з 13 на 14 січня зазвичай святкують Старий Новий рік. Річ у тім, що 13 січня православна церква відзначає день преподобної Меланії, а 14 січня – день пам’яті Святителя Василя Великого. Поява святкової дати ще й пов’язана з розбіжністю двох календарів – Юліанського (за «старим стилем») і Григоріанського («за новим стилем»).

У цей вечір за столом прийнято збиратися всією родиною. Важливо і почесно для господаря та господині запросити на вечерю найкращих друзів, що є добрим знаком прожити цей рік у щедротах, мирі та злагоді. Усі присутні просять один в одного вибачення за образи і загадують бажання.

Читати далі

Перша медаль студентки К-ПНУ в новому році

11 січня 2021 року студентка факультету фізичної культури Дар’я Білодід виграла бронзову медаль у турнірі з дзюдо Masters-2021 в Досі (Катар).

Дар’я здобула дві перемоги в попередніх раундах, але програла в півфіналі японці Фуне Тонакі. У сутичці за бронзу вона достроково перемогла Катарину Кошту з Португалії.

Спортклуб

Проєкт ЛУН Місто Air  в К-ПНУ

14 грудня 2020 року на замовлення науково-дослідної лабораторії екологічного моніторингу К-ПНУ (завідувач ‒ Олександр Любинський) в 13 аудиторії (кабінет сталого розвитку кафедри екології) природничо-економічного факультету встановлено стаціонарний прилад для дослідження якості повітря з метою проведення екологічного моніторингу для підтримання соціального проєкту компанії ЛУН Місто Air.

 Місто Air (інтерактивна карта якості повітря в Україні) – соціальний проєкт компанії ЛУН, екологічно-розробницька програма, яка займається дослідженням якості міського середовища і якістю повітря.

Читати далі