День: 14.01.2021

Ректорат: продовження співпраці з роботодавцями, провадження наукової діяльності бібліотеки К-ПНУ

14 січня 2021 року відбулося чергове онлайн-засідання ректорату на платформ Google Meet.

Ректор університету Сергій Копилов ознайомив членів ректорату із нормативно-правовими та розпорядчими документами в галузі освіти.

Людмила Климчук, директор бібліотеки К-ПНУ, проаналізувала  наукову діяльність бібліотеки за 2015-2020 роки. Людмила Вікторівна наголосила на тому, що робота бібліотеки є однією з важливих складників діяльності університету. Працівники бібліотеки беруть активну участь у роботі конференцій, семінарів та інших заходів загальноуніверситетського і всеукраїнського рівня, продуктивно співпрацюють із провідними фахівцями бібліотек закладів вищої освіти України.

Читати далі

Конкурс на отримання Стипендій ім. Лейна Кіркланда у 2021/2022 навчальному році

Стипендіальна програма імені Лейна Кіркланда вже більш ніж 20 років підтримує розвиток молодих, цілеспрямованих і активних громадян Східної Європи, Південного Кавказу та Центральної Азії.

Мета програми – обмін польським досвідом системної трансформації та інтеграції з Європейським Союзом.

Програма адресована молодим лідерам, що здобули вищу освіту, які зацікавлені у розвитку демократії, економіки і громадянського суспільства у своїх країнах та в регіоні.

Читати далі

Перше засідання наукової ради К-ПНУ у 2021 році

13 січня 2021 року відбулося перше в новому календарному році засідання наукової ради К-ПНУ, під час якого було розглянуто низку важливих питань, щодо наукової діяльності університету.

Іван Михайлович Конет, доктор фізико-математичних наук, професор, проректор із наукової роботи, голова наукової ради, поінформував членів наукової ради про нові нормативно-правові та розпорядчі документи в галузі науки, зміни в регламентації наукової роботи і проєкт Порядку присудження наукових ступенів доктора наук і доктора філософії спеціалізованими вченими радами закладів вищої освіти, представлений для громадського обговорення.

Читати далі

Віртуальна виставка «Іван Огієнко – фундатор і перший ректор Кам`янець-Подільського державного українського університету (1918–1920 рр.)»

Сьогодні, 14 січня, виповнюється 139 років від дня народження Івана Огієнка, фундатора і першого ректора нашого вишу, однієї з найвизначніших постатей в освіті, культурі, мовознавстві, літературі та релігієзнавстві ХХ століття. Саме завдяки його зусиллям з перших днів створення наш університет зарекомендував себе як осередок національної культури, освітньо-культурного життя Подільського краю і опора українського державотворення. Поєднуючи виконання обов`язків керівника закладу, згодом Міністра Народної Освіти Української Народної Республіки (1919 р.), а потім обіймаючи посаду Головноуповноваженого уряду УНР (1919–1920 рр.), Іван Огієнко сприяв зростанню Кам’янець-Подільського державного українського університету до рівня знаного, шанованого в українських державних і громадських колах, корисного для української держави і суспільства закладу.

Читати далі

139 років від дня народження Івана Огієнка

14 січня виповнюється 139 років від дня народження Івана Огієнка (Митрополит Іларіона) – геніального українського вченого,  політичного, громадського і церковного діяча, мовознавця, лексикографа, літературознавця, релігієзнавця, історика й теоретика церкви, педагога, митрополита Української автокефальної православної церкви.

Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка сповідує високі ідеї, закладені в далекому 1918 р. його засновником,  упроваджує в навчально-виховний процес знання і досвід талановитого вченого, його однодумців і послідовників. Наш університет береже і примножує славні традиції, започатковані  Іваном Огієнком, сповідує заповіти вченого і застосовує кращі досягнення світової та вітчизняної науки, плекає громадян нової формації – талановитих студентів – майбутнє заможної і успішної України.

Читати далі