Від Олімпії до Ріо-де-Жанейро

Від Олімпії до Ріо-де-Жанейро

Кафедра теорії і методики фізичного виховання спільно з профкомом студентів, аспірантів та докторантів Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка 18 листопада 2015 року в рамках загальнофакультетського брейн-рингу «Від Олімпії до Ріо-де-Жанейро» провели перший етап змагань серед студентів І курсу факультету фізичної культури.

Мета заходу – популяризація олімпійського рух, пропаганда гуманістичних ідей та цінностей у студентському середовищі, підвищення знань студентів, які навчаються за напрямами підготовки «Фізичне виховання*» і «Здоров’я людини», з історії олімпійського руху, активація навчально-пізнавальної роботи та організація змістового дозвілля студентів, формування збірної команди студентів 1 курсу для участі у II етапі брейн-рингу на першість факультету фізичної культури, підготовка студентів І курсу до іспитів з дисциплін «Історія фізичної культури» та «Історія олімпійського та спортивного руху».

Кожна академічна група сформувала команду з 6 студентів (5 основних і 1 запасний). Змагання проводилися за олімпійською системою. В одній грі брали участь дві команди, які визначалися жеребкуванням. Команда, що виграла, отримувала 1 бал та зустрічалася з командою-переможцем наступної гри у фіналі. Команди, що програли попередні ігри, отримували 0 балів та зустрічалися в грі за 3 місце.

Кожна пара команд почергово отримувала по 10 запитань на тему історії та сучасного стану олімпійського руху.

Згідно з жеребкуванням першими за ігрові столи сіли команда 12 групи “Олімпійці” та команда 14 групи “Чемпіони”. З рахунком 6:1 перемогли “Олімпійці”. У другій грі команда 11 групи “Спарта” з відривом у 1 очко перемогла гравців 13 групи “БЕМС”, рахунок 6:5.

У боротьбі за ІІІ місце між командами “БЕМС” та “Чемпіони” в додаткових питаннях перемогу отримали “БЕМС” з рахунком 5:4. А переможці попередніх турів “Спарта” та “Олімпійці” зустрілися у фіналі, де в запеклій боротьбі з відривом у 1 очко перемогла команда 12 групи “Олімпійці” (4:5).

За результатами проведення І етапу брейн-рингу призові місця розподілилися наступним чином:

І місце – “Олімпійці” (академічна група 12);

ІІ місце – “Спарта” (академічна група 11);

ІІІ місце – “Бемс” (академічна група 13);

ІV місце – “Чемпіони” (академічна група 14 ).

Команда-переможець була відзначена кубком та грамотою, а також солодкими призами. Нагородження відбулося за сприяння профкому студентів, аспірантів та докторантів Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка спільно з факультетом фізичної культури.

За кількістю правильних відповідей кращим знавцем олімпійського та спортивного руху з-поміж студентів І курсу визнаний Любомир Ямський (12 група), якого нагородили кубком кращого знавця олімпійського руху.

За результатами першого етапу буде сформована збірна команда 1-го курсу для участі в ІІ етапі брейн-рингу на першість факультету фізичної культури Кам’янець-Подільського національно університету імені Івана Огієнка.

Боднар Аліна Олександрівна,
викладач кафедри теорії і
методики фізичного виховання