Зустрічі в межах програми «Акредитація освітніх програм: механізми забезпечення якості вищої освіти в К-ПНУ» тривають. Науково-педагогічні працівники К-ПНУ продовжують активно підвищувати свою кваліфікацію.
Цього разу обговорили методику поєднання навчальної та дослідницької діяльності освітнього процесу, різні підходи до організації дослідницької роботи студентів, зокрема проведення науково-дослідних робіт у межах навчальних дисциплін, використання практичних завдань для розвитку дослідницьких навичок тощо (спікери: проректор з наукової роботи, доктор педагогічних наук, професор Світлана Миронова; завідувач навчально-дослідної служби, доцент кафедри педагогіки та управління навчальним закладом Тетяна Франчук). Тетяна Йосипівна охарактеризувала напрями наукової діяльності студентів у межах новоствореної Школи досліджень, проєктування та стартапінгу.
Ще одним важливим питанням було організаційно-методичне забезпечення практичної підготовки здобувачів вищої освіти. Завідувач практики університету Людмила Римар особливу увагу звернула на важливість розширення системи партнерських зв’язків з базами практик – університетами та установами світового і вітчизняного освітньо-наукового простору задля закріплення взаємовигідного партнерства у сфері формування конкурентоздатних фахівців.
Поспілкувалися й про організацію студентського самоврядування та проаналізували його роль у забезпеченні якості вищої освіти (спікер: голова профкому студентів, аспірантів та докторантів Юлія Штефанко). Зокрема розглянули питання розподілу студентських представників, їхню участь у різноманітних засіданнях, роботі вчених рад, які функціонують в університеті, допомогу здобувачам вищої освіти від профкому студентів, аспірантів та докторантів, комунікацію з адміністрацією закладу освіти, врахування побажань і пропозицій студентів щодо змін у програмах.
Також обговорили тему: «Академічна доброчесність як складник системи забезпечення якості освітньої діяльності». Доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри журналістики, голова комісії з питань академічної доброчесності Людмила Марчук виокремила нормативні документи К-ПНУ, які містять політику, стандарти і процедури дотримання академічної доброчесності. Зокрема учасники обговорили технологічні рішення, які використовуються на ОП як інструменти протидії порушенням академічної доброчесності, здійснення перевірки кваліфікаційних робіт , заходи для популяризації доброчесності серед здобувачів тощо.
Гаранти ОП отримали певний обсяг нових знань та ідей, які вони зможуть використовувати у своїй професійній діяльності.
Продовжуймо підвищувати якість освіти разом!
Пресцентр