Розпочала роботу Школа молодого психолога

13 лютого відбувалось заняття Школа молодого психолога  на тему: «Психологічні особливості формування колективістських взаємостосунків в умовах шкільної групи». Проводили заняття кандидат психологічних наук, доцент Гончарук Н.М., кандидат психологічних наук, ст. викладач Шинкарюк В.А.

Заняття проводилось у  формі соціально-психологічного тренінгу. Під час вступної частини учнів Школи молодого психолога  повідомили про ближні та дальні цілі роботи, знайомили з принципами функціонування корекційної групи. Ось основні з них:

–          звертатись один до одного на ім’я з метою забезпечення дружного спілкування;

–          бути відкритим: говорити про свої емоції та почуття з приводу конкретної ситуації;

–          сприймати себе та інших такими, якими вони є.

Під час вступної частини, спрямованої на підготовку до основного заняття, проводили такі вправи:
1.    Пантомімічна вправа «Дружба починається з посмішки», автор: Н. Кряжева; мета: отримання заряду позитивної енергії та емоцій.
2.    Психогімнастична вправа «Рукостискання»; мета: зближення членів групи, отримання позитивного заряду активності.
3.    Психорелаксаційна вправа «Віддамо частинку сонця»; мета: зниження психологічного збудження, налаштування на спокійний рівномірний темп роботи, зниження ситуативної тривожності.
Основна частина передбачала  вироблення навичок формування колективістських взаємостосунків в умовах шкільної групи. Учні Школи молодого психолога виконували такі вправи:

1.    Психологічна вправа «Знайомство зблизька»; мета: аналіз Я-образу, визначення спрямованості особистості.
2.    Психологічна вправа «Два острови», мета: дослідження кола спілкування.
3.    Психологічна вправа «Ти живеш серед людей», мета: визначення найбільш значимих емоційних зв’язків дитини.
4.    Психологічна вправа «У згоді з самим собою»; мета: самооцінка соціально-емоційних якостей.
У заключній частині було виконано пантомімічну вправу «Подаруй іншому радість», яка викликала позитивні  емоцій та підвела підсумки заняття.

Наступне заняття у Школі молодого психолога відбудеться у суботу, 20 лютого 2016 р., о 12 год.

Ми чекаємо Вас за адресою: вул. Польський ринок, 6, м. Кам’янець-Подільський, кафедра загальної та практичної психології, аудиторія № 21, факультет  корекційної та соціальної педагогіки і психології, КПНУ імені Івана Огієнка.

З питань роботи школи звертатися до  кандидат психологічних наук, доцент Славіна Н.С. Контактний телефон: 096 92 88 176