Відбулася І Всеукраїнська науково-практична інтернет-конференція «Канон Івана Огієнка у сучасній науковій парадигмі» (з нагоди 135-річчя від дня народження Івана Огієнка)

16 січня 2017 р. науково-дослідний центр огієнкознавства Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка провів І Всеукраїнську науково-практичну інтернет-конференцію «Канон Івана Огієнка у сучасній науковій парадигмі» (з нагоди 135-річчя від дня народження Івана Огієнка).

Інтернет-конференція проводилася за допомогою системи відеоконференцій Skype for Business, роботу якої організував Андруховський А. Б., старший викладач кафедри інформатики.

В онлайн-форумі взяли участь науковці з різних міст України: Калита О. М., Поворознюк С. І., Пуряєва Н. В., Сінченко О. Д. (м. Київ), Літвінова І. М. (м. Харків), Хом’як Н. О., Покропивний М. П. (м. Житомир), Яремчук Н. В. (м. Одеса), Папіш В. А. (м. Ужгород), Солецький О. М. (м. Коломия), Кметь І. Ф. (м. Львів), Форошевська К. О., Степанян К., Леськова А. (м. Миколаїв).

Активними учасниками інтернет-конференції були викладачі Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка: Коваленко Б.О. (декан факультету української філології та журналістики), Діяконович І.М., Литвинюк О.М., Франчук Т.Й. і студенти факультету української філології та журналістики: Хом’як Н., Пара А., Яремійчук У., Гарай К.

Представлені відео-доповіді, які викликали резонанс й активно обговорювалися у чаті конференції, репрезентували такі напрями огієнкознавчих досліджень: «Науковий текст Івана Огієнка: новітні теорії і методи дослідження», «Концепції Івана Огієнка у сучасному науковому просторі», «Смислообрази національної ідентичності у філософському дискурсі Івана Огієнка», «Феномен Івана Огієнка у соціокультурних трендах доби».

В онлайн-режимі відбулася презентація сайту науково-дослідного центру огієнкознавства та перегляд фільму «Іван Огієнко (Подвижник очима студентів)».

Цікаве наукове спілкування завершилося домовленостями про наступні Огієнківські онлайн-проекти.

Фрагменти відеозапису інтернет-конференції будуть розміщені на сайті науково-дослідного центру огієнкознавства http://ohienko.kpnu.edu.ua/home  .

Вікторія Атаманчук,

керівник науково-дослідного центру огієнкознавства