Семінар для студентів природничо-економічного факультету «Цінуй – управляй – відновлюй – люби ВОДНО-БОЛОТНІ УГІДДЯ!»

Семінар для студентів природничо-економічного факультету «Цінуй – управляй – відновлюй – люби ВОДНО-БОЛОТНІ УГІДДЯ!»

02 лютого світова спільнота відзначає Всесвітній День водно-болотних угідь. Саме цього дня 1971 року в місті Рамсар (Іран) підписана Конвенція про водно-болотні угіддя міжнародного значення, що стала першою глобальною угодою з охорони та збереження природних ресурсів. Основне завдання документа – привернути увагу громадськості та урядів різних країн до цінності водно-болотних угідь для підтримки існування життя на нашій планеті. Секретаріат Рамсарської конвенції визначив тему 2022 року: « Цінуй – управляй – відновлюй – люби ВОДНО-БОЛОТНІ УГІДДЯ!».

02 лютого на природничо-економічному факультеті проведено семінар за участі студентської молоді та викладачів до Всесвітнього дня водно-болотних угідь. Наукові доповіді у форматі презентацій виголосили науково-педагогічні працівники: Людмила Любінська і Микола Матвєєв (кафедра біології та методики її викладання), Ігор Касіяник (завідувач кафедри географії та методики її викладання, керівник науково-навчальної лабораторії лабораторії прикладної географії та геотуризму), Олександр Любинський, завідувач кафедри екології, Михайло Дребет, завідувач відділу національного природного парку «Подільські Товтри».

М. Матвєєв розповів про водно-болотні угіддя, які створюються в межах Придністров’я, їх цінність та орнітофауну, наголосив на проблемах збереження природних екосистем. М. Дребет продемонстрував і схарактеризував водно-болотні угіддя «Пониззя річки Смотрич» і «Бакотська затока», які створені в межах НПП «Подільські Товтри», розповів про заходи, які організовують у їх межах. Л. Любінська презентувала інформацію про водно-болотні угіддя Хмельниччини, створені гідрологічні заказники та перспективи формування нових об’єктів, які мають забезпечити збереження екосистем. О. Любинський наголосив на екологічній освіті та інформуванні різних верств населення щодо цінності води і водно-болотних угідь. Доповідь І. Касіяника з екскурсом у минуле водних артерій шокувала багатьох присутніх. Ігор Петрович розкрив секрети формування рік продовж 400 млн. р.

Студенти взяли активну участь в обговорені проблем вобно-болотних угідь. Зокрема, студент спеціальності Біологія Вадим Костишен розповів про ставлення звичайних людей до води, особливості поширення інформації серед населення. Студентка цієї ж спеціальності Іванна-Діана Спас поділилася думкою про необхідність розповісти про водно-болотні угіддя своїм друзям, які часто влітку відпочивають на річках та озерах. Студент спеціальності Екологія Ілля Кравченко вказав на важливість водно-болотних угідь для регулювання водозабезпечення під час зміни клімату.

Завершився семінар побажаннями подальших зустрічей і проведення екскурсій та експедицій, підготовки студентських науково-дослідних робіт та впровадження практичних заходів для збереження чинних і створення нових водно-болотних угідь.

Людмила Любінська, професор кафедри біології

та методики її викладання, доктор біологічних наук,