День: 28.02.2022

Звернення К-ПНУ до міжнародного академічного співтовариства

Appeal of Kamianets-Podilskyi Ivan Ohiienko National University
to the International Academic Community

Dear colleagues!

On February 24, 2022, the Russian Federation carried out a military aggression against Ukraine. Russia’s actions show violation of Ukraine’s sovereignty and territorial integrity. Contrary to the norms of international humanitarian law, Russian troops are killing civilians, shelling houses, hospitals, and kindergartens. Kyiv, Kharkiv, Mariupol, Melitopol, Berdiansk, Zhytomyr, Lviv, Ivano-Frankivsk, Uman, Starokostiantyniv, Okhtyrka, Bucha, Shchastia – this is a short list of cities and villages of Ukraine that are under rocket fire, despite the people living there.

An important threat, not only to Ukraine but to the whole world, is control of the Chornobyl nuclear power plant, which has been seized by Russian troops.

The entire Ukrainian nation united in opposition to the enemy, defending the territorial integrity, sovereignty of Ukraine, democratic values ​​of civilized society!

We appeal to you to oppose the war in order to preserve the peace and security of our people! Today not only the future of Ukraine is being decided, but of the whole civilized world! Together we will win!

Respectfully –
Rector, Professor
Serhii Kopylov,
teachers and students of
Kamianets-Podilskyi Ivan Ohiienko National University

Звернення Камянець-Подільського національного університету
імені Івана Огієнка до міжнародного академічного співтовариства

Шановні колеги!

24 лютого 2022 року Російська Федерація розпочала військову агресію проти України. Дії Росії є порушенням суверенітету та територіальної цілісності України. Всупереч нормам міжнародного гуманітарного права російські війська вбивають мирних жителів, обстрілюють жилі будинки, лікарні, дитячі садочки. Київ, Харків, Маріуполь, Мелітополь, Бердянськ, Житомир, Львів, Івано-Франківськ, Умань, Старокостянтинів, Охтирка, Буча, Щастя, – це той неповний перелік міст і сіл України, які зазнають ракетних обстрілів, незважаючи на те, що там перебувають люди.

Важливою загрозою, не лише для України, але й для всього світу, є контроль над ЧАЕС, яку захопили російські війська.

Увесь український народ об’єднався в протидії ворогові, став на захист територіальної цілісності, суверенітету України, демократичних цінностей цивілізованого суспільства!

Звертаємося до вас із закликом виступити проти війни, обстоювати мир і безпеку наших народів! Сьогодні вирішується майбутнє не лише України, але всього цивілізованого світу! Разом ми переможемо!

З повагою –
ректор, професор
Сергій Копилов,
науково-педагогічні працівники та здобувачі вищої освіти
Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка

Як зберігати спокій у критичній ситуації?

Заспокоїтись – одне із найважливіших, але й найважчих завдань для кожного з нас сьогодні.

Не відстежуйте новини щохвилини.

Оберіть 1-2 джерела новин із достовірною інформацією. Не читайте канали, що працюють «на емоціях» і публікують новини щохвилини із загрозливими заголовками. Особливо якщо ви занадто тривожні, новини лише провокуватимуть переживання.

Читати далі

Листи підтримки від університетів-європейських партнерів К-ПНУ

У складний для України час, коли розуміння загрози територіальній цілісності української держави та порушення її суверенних прав є надважливим, ми щиро вдячні нашим іноземним партнерам за підтримку.

До К-ПНУ надійшов лист солідарності й підтримки від польських колег Центру Східноєвропейських студій Варшавського університету та Академії спеціальної педагогіки ім. Марії Гжегожевської.

Свою єдність з українцями висловила й професор, керівник лабораторії інновацій бізнесу Університету Миколаса Ромеріса (Литва) Жанета Сіманавічіене, яка співпрацює із К-ПНУ як координатор проєкту Програми ЄС Еразмус+ Діджиталізація економіки як елемент сталого розвитку України та Таджикистану(DigEco) 618270-EPP-1-2020-1-LT-EPPKA2-CBHE-JP. Увесь світ з Україною! Перемога за нами!

Пресцентр

До уваги здобувачів вищої освіти, науково-педагогічних працівників та співробітників університету!