Місяць: Січень 2017

Запрошуємо Вас взяти участь у VІІ Міжнародній науковій конференції

Запрошуємо Вас взяти участь у VІІ Міжнародній науковій конференції “Мова, культура і соціум у гуманітарній парадигмі”.

Конференція відбудеться 5-6 жовтня 2017 року в Кам’янець-Подільському національному університеті імені Івана Огієнка.

[gview file=”https://meridian.kpnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/5/2017/01/Мова-культура-2017-1.doc”]

Читати далі

Стипендії. Точка зору студентства

Дискусія з приводу стипендіальної реформи, яку зараз запроваджують в Україні, продовжується вже другий місяць. Це нововведення викликало неабияку хвилю, якщо можна так сказати, панічного негативу.

Тож що такого є в цій реформі?

По-перше, треба зазначити, що тепер стипендії призначатимуться відповідно до рейтингу, який визначатиметься на підставі результатів успішності студента впродовж останнього семестру. Процедура нарахування балів за таким рейтингом визначається навчальним закладом.

Другим цікавим моментом є те, що розмір стипендії дещо підвищився. Так, мінімальна стипендія в навчальних закладах III-IV рівня акредитації становитиме 1100 грн, підвищена стипендія, яку отримуватимуть відмінники навчання, складатиме 1600 грн. Але, для отримання підвищеної стипендії студент залікову сесію повинен скласти на відмінно.

Також Міністерством освіти було визначено низку спеціальностей, які отримуватимуть академічні стипендії в підвищеному розмірі. Для таких спеціальностей, як: середня освіта – фізика, математика, біологія, інформатика, хімія; спеціальна освіта – біологія, фізика та астрономія; науки про землю; прикладна механіка, прикладна фізика та наноматеріали; авіаційна та ракетно-космічна техніка; суднобудування; матеріалознавство; електроенергетика, металургія, атомна енергетика, електротехніка та електромеханіка; енергетичне машинобудування; гідроенергетика, теплоенергетика, нафтогазова інженерія та гірнича справа – мінімальна стипендія становитиме 1400 грн, а підвищена – 2036 грн.

Основним мінусом, як вважає більшість cтудентів, є те, що згідно із цією реформою мінімальну стипендію будуть отримувати не 75% студентства, а всього 40 – 45%.

Ми вирішили поспілкуватися зі студентами нашого вишу й дізнатися, як реагували вони на впровадження нової системи стипендій в Україні.

Так, Артур Святий, студент 2 курсу історичного факультету спеціальність «Історія» вважає, що встановлення «порогу» для отримання академічної стипендії в 43 % є справедливим, тому що саме такий відсоток студентів, на його думку, з відповідальністю ставиться до навчання. В запровадженій реформі бачить тільки плюси – «передусім не будуть витрачатися гроші з державного бюджету на студентів, які не мають бажання вчитися, і це  певною мірою збереже державні кошти, а будуть вони витрачені на більш корисні справи».

Вікторія Савосто, студентка 2 курсу історичного факультету спеціальність «Історія» зазначила, що «проводити   такі зміни в середині навчального року недоречно. Щодо планки, яка встановлена для отримання академічної стипендії(43 %), – згідна, тому що в такий спосіб стипендію будуть отримувати справді ті студенти, які доклали значних зусиль для успішного складання іспитів і заліків й заслуговують на неї». Зауважила, що якщо вона не ввійде в межі рейтингу й не отримуватиме стипендії, то, можливо, знайде собі роботу, тоді навчання в пріоритеті для неї не буде.

Протилежну думку має студент 2 курсу факультету іноземної філології Желдак Дмитро. Зазначає,  що встановлення «порогу» для отримання академічної стипендії є несправедливим. На його думку, це чергове намагання влади скоротити обсяги виплат стипендій задля власної вигоди. Крім того,каже Дмитро,  нелогічно збільшувати розмір стипендії й водночас зменшувати кількість стипендіату. Звідси випливає, що в одних забирають, а іншим додають. Найбільший мінус цієї реформи полягає в тому, що «кількість одержувачів стипендії зменшиться. Також немає ще конкретної формули, за якою визначатимуть, хто отримуватиме стипендію, а хто – ні; не створена ще та планка, за якою буде справедливо нараховуватися стипендія студентам».

Максим Сльозкін, Діана Грушанська

Збірник «Іван Огієнко і сучасна наука та освіта. Серія філологічна» зареєстрований у наукометричній базі Copernicus

 

 

Дорогі колеги!

Збірник «Іван Огієнко і сучасна наука та освіта. Серія філологічна» Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка зареєстрований у наукометричній базі Copernicus.

Запрошуємо Вас взяти участь у підготовці XIV випуску збірника, приуроченого до 135-ої річниці від дня народження Івана Огієнка. Читати далі

Чемпіонат України з легкої атлетики

 

Командний чемпіонат України в закритих приміщеннях із легкої атлетики відбувся в місті Запоріжжі 26-28 січня. У змаганнях взяли участь студенти факультету фізичної культури нашого вишу. Марина Бех у стрибках в довжину виборола золоту нагороду, Віталій Капітанець у бігу на 3000 м посів четверте місце, Андрій Гусар у потрійному стрибку – п’яте.

Вітаємо спортсменів із гідним виступом та, зокрема, Марину – з перемогою! Читати далі

“Ввімкни світло”. Сергій Клейніс. #студенти

Про музику й призначення

Займався музикою ще з молодших класів. Чотири роки в музичній школі грав на фортепіано, потім зрозумів, що це не моє, і перевівся на вокал. Згодом, коли вступив до університету, відкрив для себе ще одну сторінку музики – гітару. Читати далі

Кам’янецькі студенти повертали до життя старі полотна

Насправді вражає те, на що здатні людські руки під контролем таланту та наполегливості. Реставраційна робота – воістину ювелірна, як і творіння митців загалом. Переконатися вкотре у цьому можна було сьогодні, 30-го січня. У Галереї мистецтв пройшов відкритий захист магістерських робіт студентів спеціальності «Реставрація творів мистецтва» К-ПНУ ім. І Огієнка.
Відкритий захист робіт організували у рамках проекту «Від забуття до відкриття». Понад рік кожен студент працював над тим, аби вберегти й повернути до життя неоціненний зразок мистецтва, котрий, на жаль, піддається руйнівному впливу часу. Хтось брався за старі полотна, хтось – за фрагмент воріт, хтось – за ікону. Окрім того, що присутнім демонстрували результати клопіткої праці, студенти паралельно розповідали про етапи роботи, складнощі, котрі виникали.
Дипломовані митці намагалися справно скопіювати, наприклад, імениту картину «Два сатири» Рубенса, «Відлюдник святий Павло» та «Святий Христофор» Рібера.
Окрім того, магістерська робота студентів полягала не у просто реставрації роботи, а й в аналізі проблем процесу. Зокрема йшлося про зшивні полотна і те, як важко було реставрувати картину, котра фактично зшита із менших клаптів. Студенти розбиралися із багатошаровою непрофесійною реставрацією, котру виконував хтось раніше до них і те, як негативно це відбилося на загальному, кінцевому результаті.
Для присутніх студенти поглиблено розповіли в символіку, зображених на картинах, і трактували її. Реставровані роботи повернуться до фондів музею.

Фото: Діана Грушанська

Іванна Шептицька, https://kp.20minut.ua/Kult-podii/kamyanetski-studenti-povertali-do-zhittya-stari-polotna-foto-10580595.html

Меридіани студентських днів (до 60-річчя газети «Студентський меридіан»)

 Газета – це не лише новини, інтерв’ю, репортажі, замальовки або статті. За цими матеріалами – сотні історій, настроїв, думок тих, хто над цим працює.  До 60-річчя газети «Студентський меридіан», головні редактори, що працювали тут у різний час, поділились спогадами та привітаннями. 

Читати далі

Романтика та будні журналістського життя (колишній головний редактор до 60-річчя “Студентського меридіану”)

…1 вересня 1960 року. Редактор газети “Радянський студент” (тодішня назва “Студентського меридіану”) Григорій Гораш відшукав мене, щоб взяти інтерв’ю в першокурсника історико-філологічного факультету. Читати далі

Gaude Polonia – піврічні стипендії в Польщі

Програма національного центру культури у Варшаві “Gaude Polonia” створена для молодих фахівців у галузі культури й перекладачів польської літератури з країн Центральної Європи (віком до 40 років, у виняткових випадках до 45 років), у першу чергу з Білорусії та України. Проект призначений для створення площини взаєморозуміння та налагодження хороших відносин на основі культурного співробітництва між Польщею та її найближчими сусідами. Читати далі

Опубліковано у 2016 році

26 січня 2017 року на засіданні вченої ради університету підведено підсумки наукової та науково-технічної діяльності Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка за 2016 рік (доповідач – проректор з наукової роботи І. М. Конет).

Результати активної наукової діяльності науково-педагогічних працівників університету опубліковано в окремих виданнях, статтях, матеріалах і тезах наукових форумів різних рівнів (міжнародних, всеукраїнських, регіональних). Зокрема, побачили світ 34 монографії, 2 підручники, 91 навчальний посібник, 58 методичних розробок і брошур, тобто 185 окремих видань (у 2015 році таких публікацій було 139, у 2014 році – 133). Опубліковано також 2100 статей в журналах і збірниках наукових праць (у 2015 році – 2040, у 2014 році – 2012). 13 публікацій наших викладачів зафіксовано в науковометричній базі “Scopus. Загалом – у 2016 році 290 публікацій науково-педагогічних працівників університету здійснено у виданнях, які включені до різних науковометричних баз (у 2015 році – 262, у 2014 році – 158). Читати далі