«Тарас Шевченко – провісник долі України»  (книжкова експозиція на педагогічному факультеті)

 «Тарас Шевченко – провісник долі України»  (книжкова експозиція на педагогічному факультеті)

Український народ, як і кожен народ світу, має свої святині. Однією з таких святинь, національною гордістю нашого народу є творчість Тараса Григоровича Шевченка.

Ім’я Тараса Шевченка відоме в усьому світі: у багатьох країнах йому встановлено пам’ятники, його твори перекладені майже всіма мовами світу, його ім’ям в Україні названо навчальні заклади, театри, площі, вулиці. Національна опера України, Київський національний університет, центральний бульвар міста Києва носять ім’я видатного сина українського народу – Тараса Шевченка.

Він уперше заявив про себе як поета, видавши невелику збірку поезій, що мала назву «Кобзар», яка стала символічною і дала друге ім’я поетові.

Із полум’яних творів Кобзаря весь світ дізнався про прекрасну країну – Україну з її чудовим, добрим, працелюбним народом, прекрасною мовою, піснями, героїчною і трагічною історією.

Щорічно в березні проводять Шевченківські дні, під час яких не тільки в Україні, а й в інших країнах згадують творчість видатного українського Кобзаря  – поета, прозаїка, художника. Цими днями проходять літературні читання, вечори, лекції, концерти, поетичні марафони. Вірші Шевченка звучать різними мовами.

Традиційно на педагогічному факультеті К-ПНУ проводять різноманітні виховні заходи, присвячені Тарасу Шевченку. Цього року працівники читальної зали педагогічного факультету організували книжкову експозицію «Тарас Шевченко – провісник долі України», яка представлена двома розділами.

Перший розділ «Твори Т. Г. Шевченка» знайомить відвідувачів із літературною спадщиною письменника: поетичними, прозовими, драматичними творами.

Матеріали другого розділу «Вічно живий» розкривають тему, як Україна і весь світ пошанує пам’ять геніального поета.

Книжкова експозиція діє з 05 березня до 31 березня. Запрошуємо всіх охочих заглибитись в духовну спадщину письменника, ознайомитися із творами Тараса Шевченка та книгами про життєвий шлях видатного Кобзаря.

Свого часу, сам того не знаючи, Шевченко сотворив подвиг. Його ім’я стало символом України. Його називають провісником нового життя, народним пророком, титаном духу, який уболівав за долю рідного народу, тому й залишив нащадкам духовний заповіт, що передають із покоління в покоління, від роду до роду. Духовну велич і красу українського слова він підніс на найвищу височінь. 

Славімо нашого великого Кобзаря, продовжуймо його безсмертя в собі і слухаймо Кобзареве Слово!

Т. В. Сологуб, завідувач сектору читального залу педагогічного факультету