МОН інформує: порядок проведення конкурсу на заміщення вакантних наукових посад оновлено

24 березня 2021 року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову «Про внесення змін до Примірного положення про порядок проведення конкурсу на заміщення вакантних наукових посад державної наукової установи», метою якої є поліпшення умов працевлаштування та кар’єрного зросту молодих учених у державних наукових установах.

За інформацією пресслужби МОН, Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет зазначив, що важливим складником Міністерства є зупинка відтіку кадрів і створення сприятливих умов для випускників закладів вищої освіти, які обирають наукову кар’єру, і молодих науковців – заради початку й розвитку кар’єри в наукових установах України.

З огляду на це мають бути подолані певні перешкоди в механізмі проведення конкурсу на заміщення вакантних наукових посад у державних наукових установах та створені умови для працевлаштування і забезпечення кар’єрного зростання молодих учених:

У постанові зазначені такі зміни:

• надати можливість подання кандидатами на розгляд конкурсних комісій найбільш всеохоплюючої інформації щодо якості результатів їхньої наукової діяльності;
  • скасувати надмірно завищені вимоги до окремих категорій посад;
  • забезпечити можливість конкурсним комісіям оцінювати кандидатів передусім за якістю результатів їхньої наукової діяльності та професійними компетентностями.

Крім того, у документі уточнено положення щодо процедури конкурсного відбору, яка забезпечує дотримання принципів відкритості та доброчесності.

За інформацією сайту mon.gov.ua