VII Міжнародна наукова конференція “Україна і Велике князівство Литовське в XIV – XVIII ст.:  політичні, економічні, міжнаціональні та соціокультурні відносини в загальноєвропейському вимірі”

20-21 жовтня відбулася традиційна VII Міжнародна наукова конференція “Україна і Велике князівство Литовське в XIV – XVIII ст.:  політичні, економічні, міжнаціональні та соціокультурні відносини в загальноєвропейському вимірі”, яка стала можливою завдяки активній і тісній співпраці між Інститутом історії України НАН України та Кам’янець-Подільським національним університетом імені Івана Огієнка. Надзвичайно приємно, що незмінною “резиденцією” проведення наукового форуму залишається саме Університет Огієнка.

Підтвердженням неабиякого зацікавлення дослідників до проблематики українсько-литовських відносин стала участь у конференції близько 30 вчених із 6 країн. У контексті обміну думками дослідники висловили власні концепції бачення найактуальніших питань українсько-литовських відносин XIV – XVIII ст. та їх впливу на міжнародні відносини в загальноєвропейському вимірі.

Особливістю цьогорічного проведення конференції було спілкування в дистанційній формі. Сподіваємось, що в історії чудової традиції проведення міжнародної конференції це залишиться єдиним прецендентом, і надалі ми знову повернемось до звичного формату живого спілкування як у межах обговорення наукових проблем, так і насиченої екскурсійної програми.

Олександр Юга, кандидат історичних наук,

заступник декана з виховної та профорієнтаційної роботи