«Український політичний дискурс: лексико-граматичні особливості й тенденції експресивізації мовлення» (відкрита лекція професора Наталі Кондратенко)

04 листопада до 140-річчя від Дня народження Івана Огієнка і до Дня української писемності та мови в Кам’янець-Подільському національному університеті імені Івана Огієнка відбулась відкрита лекція «Український політичний дискурс: лексико-граматичні особливості й тенденції експресивізації мовлення», яку прочитала доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри прикладної лінгвістики Одеського національного університету імені І.І. Мечникова Наталя Кондратенко.

Під час виступу Наталя Василівна окреслила основні підходи в дослідженні політичного дискурсу: лінгвопрагматичний, лінгвокогнітивний, лінвгсугестійний. Окрім того, мовознавиця проаналізувала особливості вживання політичної мови на різних мовних рівнях: лексичному, словотвірному, морфологічному, синтаксичному.

На зустрічі були присутні студенти й викладачі Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка, Одеського національного університету імені І.І. Мечникова, Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії, Сумського державного педагогічного університету імені А. С. Макаренка, Львівського національного університету імені Івана Франка, Київського лінгвістичного університету та ін.

Зауважимо, що проблеми політичної лінгвістики перебувають у центрі уваги Наталі Кондратенко, яка розробила теорію ігрової природи політичної комунікації і поєднує теоретичну роботу з практикою створення політичних текстів й підготовки промов українським політикам.

Кафедра української мови