З Днем української писемності та мови!

Рідна мова — найголовніший наріжний камінь існування народу
як окремої нації: без окремої мови нема самостійного народу
Іван Огієнко

Сьогодні, у день вшанування української мови та її писемності, не можемо не вклонитись Слову і його красі, могутності, багатству, силі. Не можемо не висловити свою світлу вдячність Преподобному Нестору Літописцю – монаху Києво-Печерського монастиря, першому давньоруському письменнику, послідовникові творців слов’янської писемності Кирила й Мефодія.

Ми пам’ятаємо завжди, що мова — це історія народу, його світогляд. Вона визначає свідомість, творить людину, культуру, історію. Для нації, що впродовж століть прагнула визнання, – мова не просто засіб спілкування, а найголовніша форма ідентифікації.

Мова – наш неоціненний скарб, найголовніший літопис життя. Щоб оволодіти цим скарбом, людина мусить постійно докладати зусиль, усвідомлюючи, що існує складна наука рідної мови.

Щиро вітаємо з Днем української писемності та мови і бажаємо розвивати українську мову, її духовно вільну країну для майбутнього свідомого покоління, докладати всіх зусиль для процвітання незалежної Батьківщини!

Студенти факультету української філології та журналістики,
викладачі кафедри української мови