Викладачі кафедри української мови провели навчально-методичний семінар “Новий український правопис у контексті сучасної мовної політики України” для керівників ЗЗСО Дунаєвеччини

Формування мовної культури під час виконання професійних обов’язків є запорукою становлення успішного керівника закладу освіти. Уміння правильно, точно, логічно, майстерно використовувати мовні норми та засоби залежно від мети і ситуації спілкування – невід’ємний складник усебічно розвиненої особистості. З огляду на актуальність окресленої теми 17 листопада науково-педагогічні працівники кафедри української мови – завідувач кафедри, доктор філологічних наук, професор Людмила Марчук і старший викладач кафедри, кандидат філологічних наук Зореслава Шевчук, спільно з Комунальною установою Дунаєвецької міської ради “Центр професійного розвитку педагогічних працівників” організувати і провели навчально-методичний семінар “Новий український правопис у контексті сучасної мовної політики України”. Участь у заході взяли заступники директорів і директори закладів загальної середньої освіти Дунаєвеччини та всі охочі.

Під час свого виступу Людмила Миколаївна окреслила основні етапи становлення українського правопису (Х ст. – до сьогодення), виокремила основні зміни, які були внесені до різних його видань. Особливості вживання правильних мовних варіантів у вимові та в основних ділових документах проаналізувала Зореслава Сергіївна.

Наприкінці зустрічі присутні мали змогу використати набуті знання під час виконання кейсів, а також тестових завдань, що засвідчили їхній рівень володіння українською мовою.

Викладачі кафедри та керівники закладів освіти Дунаєвеччини висловили побажання щодо подальшого проведення циклу зустрічей із актуальних питань мовознавства.

Зореслава Шевчук,
кандидат філологічних наук,
старший викладач кафедри української мови