Секрети лінгвістичного аналізу художнього тексту від Зоряни Мацюк

22 листопада 2021 року гостьову лекцію з дисципліни «Лінгвістичний аналіз художнього тексту» для здобувачів другого (магістерського) рівня освіти спеціальності 014 Середня освіта (Українська мова і література) факультету української філології та журналістики прочитала Зоряна МАЦЮК, учитель української мови і літератури КЗЗСО «Луцький ліцей №27», кандидат філологічних наук, викладач Волинського національного університету імені Лесі Українки.

На заняттях з етнолінгвістики, української діалектології студенти вже працювали з фразеологічними словниками «Із народу не викинеш» (Луцьк, 2006), «Що сільце, то нове слівце» (Луцьк, 2013), «Говорити як медок варити» (Луцьк, 2020), укладачем яких є Зоряна МАЦЮК, обговорювали її доповідь і презентацію на всеукраїнській науковій конференції «Фразеологія в лінгвокультурному просторі» (2019 р.) в нашому виші.Тема ж гостьової лекції для магістрів була присвячена новим методикам і прийомам у навчанні лінгвістичного аналізу художніх текстів на уроках української мови та літератури. Студенти на яскравих прикладах переконалися в дієвості нових прийомів (сторітелінг, робота з метафоричними картками, створення сенканів та ін.) для зацікавлення та мотивації учнів більше читати, розуміти мовну палітру художнього тексту, а також дізналися про історію задуму та етапи укладання хрестоматії для учнів 5-6 класів «Волинські письменники у колі дитячого читання» (Луцьк, 2021), підготовленої Зоряною МАЦЮК.

Надзвичайно важливо, що до зустрічі та обговорення лекції долучилися бакалаври та магістри, які здобувають освіту за спеціальністю 035 Філологія (Українська мова і література), реалізуючи напрям здобуття неформальної освіти.

Багаторічна та різногалузева співпраця викладачів Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка з колегами, що представляють Волинський національний університет імені Лесі Українки, важлива і для викладачів, і для студентів, які прагнуть удосконалювати професійні навички, розвивати нові ідеї.

Наталія Коваленко,

доцент кафедри української мови