Відбулася ІІІ Міжнародна міждисциплінарна наукова конференція «Доля поляків і доля вітчизни: погляд крізь століття»

25-26 листопада на платформі Google Meet відбулася онлайнова Третя міжнародна міждисциплінарна наукова конференція «ДОЛЯ ПОЛЯКІВ І ДОЛЯ ВІТЧИЗНИ: ПОГЛЯД КРІЗЬ СТОЛІТТЯ». Організатори конференції – Кaм’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка, Гуманістично-Природничий університет імені Яна Длугоша в Ченстохові, ГО «Конфедерація поляків Поділля – ХХІ століття», Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К.А. Тімірязєва, Державний архів Вінницької області, Вінницький обласний краєзнавчий музей. Усебічну підтримку організаторам конференції надало Генеральне Консульство Республіки Польща у Вінниці.

У роботі конференції взяли участь близько 70 дослідників з України, Польщі, Білорусі, Словаччини. Робота конференції відбувалася в межах пленарного засідання та чотирьох секцій: Українсько-польський лінвістично-літературний діалог: виклики історії та сучасні погляди, Місце польської спільноти в суспільному розвитку і  цивілізаційних змінах України, Політика влади щодо поляків в Україні, Етнонаціональні та конфесійні українсько-польські взаємини.

Під час конференції відбулася презентація монографії доктора історичних наук, старшого наукового співробітника Інституту української археографії та джерелознавства імені М. С. Грушевського НАН України Олександра Головка «Русь і Польща в міжнародному житті Європи (Х – перша половина ХІІІ ст.)»

Учасники конференції схвально оцінили її роботу та акцентували увагу на  актуальності таких наукових форумів. За результатами конференції буде опубліковано збірник наукових матеріалів.