Гостьова лекція професора Світлани Миронової для здобувачів вищої освіти Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського

10 січня доктор педагогічних наук, професор Світлана Миронова прочитала гостьову лекцію на тему «Створення інклюзивного середовища в закладі вищої освіти» для здобувачів вищої освіти третього освітньо-наукового рівня ОНП «Психологія» Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського.

Під час лекції було окреслено низку питань, зокрема:

1. Інклюзивна освіта в університеті: її умови та особливості організації.
  2. Супровід студентів з ООП в ЗВО відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку організації інклюзивного навчання у закладах вищої освіти» від 10 липня 2019 р. № 635.
  3. Участь науково-педагогічних працівників в розвитку інклюзивної освіти загалом та в КПНУ.

Найбільш актуальним для слухачів було питання про шляхи створення інклюзивного середовища в університеті, серед яких Світлана Петрівна назвала такі:

• розвиток інклюзивної політики та інклюзивної культури в університеті;
  • формування інклюзивної компетентності науково-педагогічних працівників;
  • формування необхідних компетентностей майбутніх педагогів до реалізації завдань інклюзивного навчання під час професійної підготовки;
  • формування психологічної готовності майбутніх фахівців у процесі позааудиторної роботи;
  • створення науково-методичного центру інклюзивної освіти для консультування студентів, викладачів, супроводу студентів з ООП.
  1. Досвід створення інклюзивного середовища в університеті ім. Т.Г.Масарика в Чеській республіці.