Відкриті лекції про першого ректора Івана Огієнка для першокурсників К-ПНУ

Я взяв своє серце малими руками

Й віддано поклав Україні до ніг,

І юна любов розцвілася між нами

І став я орати твердий переліг.

Й нікому вже більше не дав я любові.

Бо другого серця кохати не маю

І вірним зостанусь, аж дошки соснові

Єдину любов мою спинять без краю…

(Іван Огієнко)

14 січня 2022 року минуло 140 років із дня народження видатного діяча українського відродження, колишнього міністра освіти та ісповідань Української Народної Республіки, відомого вченого-історика, першого ректора Кам’янець-Подільського державного українського університету (нині – Кам’янець-Подільський національний університет ім. Івана Огієнка).

До дня народження митрополита Іларіона та з метою ознайомлення з життєдіяльністю великого науковця в К-ПНУ із 17 до 20 січня науково-педагогічні працівники, а саме: доктор історичних наук, професор кафедри історії України, академік Національної академії наук вищої освіти України, заступник декана з наукової роботи та інформатизації навчального процесу історичного факультету Олександр Комарніцький, кандидат історичних наук, доцент кафедри історії України Сергій Олійник, доктор історичних наук, доцент кафедри історії України Володимир Газін і кандидат філологічних наук, старший викладач кафедри історії української літератури та компаративістики, старший викладач кафедри історії української літератури та компаративістики Тетяна Джурбій, провели відкриті лекції-екскурс для першокурсників історичного, педагогічного, фізико-математичного, природничо-економічного факультетів, факультету спеціальної освіти, психології та соціальної роботи, факультету фізичної культури, факультету іноземної філології, інституту української філології та журналістики  у життєвий шлях, творчість і громадську діяльність одного з провідників української духовності і культури Івана Огієнка. Важко переоцінити внесок, зроблений цією багатогранною особистістю в гуманітарний, науковий, культурний, духовний розвиток українства. Адже його роль у історії нашої держави неоціненна.

« of 13 »

Надія Моспан, студентка 1 курсу історичного факультету,