14 лютого – Міжнародний день дарування книг!

Книга з давніх-давен є скарбницею духовного багатства, яка поєднує минуле, сучасне і майбутнє. Людина перестає мислити, коли перестає читати. А пам’ятки людської думки накопичуються саме в бібліотеці.

Книга була, є і завжди буде найкращим подарунком бібліотеці. За кожною обкладинкою живе цілий світ, кожна сторінка – знайомства, зустрічі, переживання. Подарована бібліотеці книга – це радість не лише одній людині, адже вона може стати улюбленою для багатьох шанувальників паперових видань. Бо книги в бібліотеці – це книги-мандрівниці, які мандрують від одного читача до іншого. Мабуть, саме ці думки спонукають тих, кого прочитана книга надихає на бажання подарувати її бібліотеці.

Хороші книги не старіють. Їм подарована вічна молодість і оновлення в часі. Вони як повітря, без якого не можна жити і розвиватися, як бальзам для душі і Світло Духу, що віками забезпечують моральний та духовний, правовий і етичний, екологічний та естетичний вплив на світ, у якому живемо. І якщо повага до книги у людини зникне, то зникне і сама людина.

Тому дуже прикро, коли цікаві і потрібні книги через людську байдужість лежать у книжкових шафах і припадають пилом. Їм боляче, що вони забуті світом і людьми, не можуть знайти свого читача і спілкуватися з ним, відкриваючи йому світ невідомих історій і подвигів, нових знань та винаходів.

У кожного книголюба вдома є книги, які вже прочитані, і ці книги можуть принести радість ще багатьом пошановувачам читання, тож запрошуємо Вас поділитись ними з іншими людьми, які захоплюються читанням та чекають на новинки. Кожен книжковий дар важливий для нас, адже він дає можливість продовжити життя книгам, які будуть знову і знову радувати користувачів!

З нагоди цьогорічної акції до книгозбірні К-ПНУ надійшло 2132 примірників книг. За підсумками акції «Подаруй бібліотеці книгу!» найбільш активними дарувальниками стали науково-педагогічні працівники та кафедри університету:

• історичний факультет: С. А. Копилов, В. А. Дубінський, О. М. Федьков, А. Л. Глушковецький, О. М. Завальнюк, В. С.Степанков, О. Б. Комарніцький, В .В. Газін, А. Г. Філінюк, О. В. Віннічук, С. В. Олійник, О. А. Юга, В. Б. Стецюк;
  • факультет спеціальної освіти, психології і соціальної роботи: Л. П. Мельник, Т. В. Дуткевич, Т. Л. Опалюк, О. І. Данилюк;
  • факультет фізичної культури: М. В. Прозар;
  • педагогічний факультет: Т. Й. Бабюк, Н.В. Гудима, М. С. Гордійчук, Л. М. Московчук, О. В. Ковальчук, К. І. Демчик, Н. В. Бахмат, І. В. Паур, Н. О. Урсу;
  • факультет іноземної філології: Т. В. Калинюк, Н. І. Дворницька, Н. О. Стахнюк, О. В. Кеба, Р. В. Кульбанська, О. В. Галайбіда, І. А. Свідер. О.М. Городинська;
  • природничо-економічний факультет: М. Д. Матвєєв, П.Д. Плахтій, Н. В. Казанішена, І. Д. Григорчук, Т. Л. Боднарчук, І. В. Ящишина, С. Е. Баженова, Н. А. Мазур, В. Ю. Лисак, Н. Ю. Олійник;
  • кафедра німецької мови;
  • кафедра біології та методики її викладання;
  • кафедра географії та методики її викладання;
  • кафедра германських мов і зарубіжної літератури;
  • кафедра слов’янської філології та загального мовознавства;
  • кафедра спорту і спортивних ігор;
  • кафедра фізичної реабілітації та медико-біологічних основ фізичного виховання;
  • кафедра теорії та методики фізичного виховання.

Меценати:

• Ю. М. Лисецький;
  • Г. І. Олійник;
  • І.А. Мамалига;
  • В.І. Горбатюк;
  • Р. М. Кондратюк.
  • В. А. Захар’єв

Актуальні та сучасні видання надійшли також від громадських товариств та організацій, закладів вищої освіти та видавництв, а саме:

• Association of Ukrainians in Great Britain;
  • Київського національного університету будівництва і архітектури;
  • Хмельницького обласного літературного музею;
  • Національної історичної бібліотеки України;
  • музей-студії В. Матвієнка;
  • Інституту стратегічних оцінок;
  • Українського інституту книги;
  • ТОВ «Логос Київ»;
  • Ужгородського національного університету;
  • Подільської «Просвіти»;
  • ТОВ «НВП» Фактор» А. В. Приймак;
  • «Громадянської мережі «Опора»;
  • Державного підприємства «НКММК «Мистецький арсенал»;
  • видавництва «Наукова думка» та «Академперіодика» НАН України;
  • Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського;
  • Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького.

З переліком подарованої літератури можна ознайомитись за допомогою списків нових надходжень на сайті бібліотеки університету, а також через постійно чинні виставки нових надходжень.

Висловлюємо щиру подяку всім дарувальникам за внесок у формування фонду нашої бібліотеки.

Запрошуємо всіх шанувальників Книги брати і надалі участь в акції та робити посильний внесок у примноження книжкових скарбниць. Чекаємо на Ваші дарунки у відділі комплектування та наукової обробки документів та у всіх відділах бібліотеки К-ПНУ.

Завідуюча відділу комплектування та наукової обробки документів Ірина Кушнір