Культура мовлення сучасного викладача як предмет обговорення в проєкті «Школа професійного розвитку викладача К-ПНУ»

Як про зрілість окремої особи, так і про зрілість цілого народу судять найперше з культури його літературної мови. (Іван Огієнко)

17 лютого 2022 року відбулася чергова онлайнова зустріч учасників проєкту, спікером якої була Наталія Коваленко, учений секретар, доцент кафедри української мови, доктор філологічних наук.

Під час зустрічі йшлося про культуру мовлення в професійній діяльності сучасного науково-педагогічного працівника, оскільки важливими серед його компетентностей є здатність спілкування державною мовою, дотримання правил правопису та норм української літературної мови.

Під час обговорення Наталія Дмитрівна розповіла про важливість дотримання нормативної лексики, уникнення тавтології та надлишку іншомовної лексики, про значення словників у підвищенні якості підготовки наукових текстів.

Окрім того, учасники зустрічі розглянули основні зміни у правописі української мови 2019 року, обговорили проблемні питання щодо слововживання.

Надалі обговорення цієї теми відбудеться під час наступної зустрічі з Наталією Коваленко.

Навчально-методичний центр забезпечення якості освіти