Наша країна переживає сьогодні складні часи, проте ми віримо, що в недалекому майбутньому все зміниться на краще. У цей нелегкий для всіх час ми не можемо стояти осторонь, адже маємо допомогти своїй країні тим, що добре вміємо робити.
21 квітня 2022 року кафедра іноземних мов була співорганізатором ІІ Всеукраїнської науково-практичної інтернет-конференції молодих вчених і здобувачів вищої освіти «Освітній простір ХХІ ст.: виклики та перспективи», яку проводила кафедра іноземних мов Закладу вищої освіти «Подільський державний університет» (м. Кам’янець-Подільський).
Метою заходу була наукова дискусія з науковцями, колегами, партнерами, обмін успішним досвідом, викликами та перспективами у сфері освіти і науки, ознайомлення з новими тенденціями педагогічної науки, філології, економіки, історії, філософії тощо, методами та технологіями освітнього процесу, обговорення можливостей подальших наукових розвідок та перспектив для співпраці в умовах військового стану та дистанційного формату навчання.
Загалом до конференції доєдналось 40 учасників. 12 закладів вищої освіти (зокрема, 3 закордонних) взяли участь у науковому заході: Британський університет у Дубаї, Технічний університет Берліна та Центральноєвропейський університет Відня.
Із вітальним словом до присутніх на пленарному засіданні від Закладу вищої освіти «Подільський державний університет» звернулись проректор з навчальної, науково-методичної та міжнародної діяльності, доктор економічних наук, доцент Оксана Бялковська, побажавши учасникам плідної роботи та цікавих дискусій, а також кандидат філологічних наук, доцент, завідувач кафедри іноземних мов Ірина Гуменюк.
На пленарному засіданні виступили колеги-організатори конференції:
– Анна Агейчева, кандидат педагогічних наук, доцент, декан факультету філології, психології та педагогіки, Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»;
– Володимир Кушнерик, доктор філологічних наук, професор, професор кафедри комунікативної лінгвістики та перекладу, Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича;
– Катерина Олександренко, доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри іноземних мов, Хмельницький національний університет;
– Анастасія Трофименко, кандидат педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри іноземних мов, Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка.
Також свої доповіді презентували зарубіжні колеги:
– Мухаммад Джаммал, доктор філософії з освітнього менеджменту та політики лідерства, Британський університет в Дубаї;
– Семір Джебо, аспірант кафедри міжнародних зв’язків, Центральноєвропейський університет у Відні.
Обговорення актуальних питань продовжили у форматі секційних засідань.
Варто відзначити високий науковий рівень проведення заходу та широку географію учасників.
Кафедра іноземних мов