День: 07.04.2022

Відбулося чергове засідання Ради роботодавців К-ПНУ

07 квітня відбулося чергове засідання Ради роботодавців у Кам’янець-Подільському національному університеті імені Івана Огієнка.
Розпочав засідання заступник голови Ради роботодавців, в.о. проректора з науково-педагогічної роботи, керівник навчально-методичного центру забезпечення якості освіти університету Геннадій Бесарабчук, який ознайомив присутніх із порядком денним.

Присутні затвердили план роботи Ради роботодавців на перше півріччя 2022 р.

Наталія Гудима, завідувач кафедри теорії та методик початкової освіти, доцент, гарант освітньої програми доповідала про аналіз рекомендацій і пропозицій експертних груп і галузевих експертних рад НАЗЯВО, поданих під час акредитації освітніх програм: Початкова освіта.

Галина Давиденко, директор Центру професійного розвитку педагогічних працівників Дунаєвецької міської ради, розповіла про спільну співпрацю на напрямки роботи Центру з кафедрою.

Про результати акредитаційних експертиз освітніх програм університету в частині освітнього компонента «практична підготовка здобувачів вищої освіти» та шляхи її вдосконалення розповіла завідувач практики університету Людмила Римар.

До обговорення питань долучився перший проректор Володимир Дубінський, який наголосив на важливості системного пошуку різних підходів, які б забезпечували професійний рівень теоретично-практичної підготовки та створенні всіх умов для навчальних практик, які би відповідали всім стандартам.

Володимир Адамовський, керівник відділу профорієнтаційної роботи, доуніверситетської підготовки та сприяння працевлаштуванню випускників університету, секретар ради роботодавців зауважив у необхідності продовження співпраці з центрами зайнятості та роботодавцями в умовах сьогодення.

Відділ профорієнтаційної роботи, доуніверситетської підготовки та
сприяння працевлаштуванню випускників університету

Вірші Тараса Шевченка, хіт соцмереж “Ой у лузі червона калина”, суржик повсякдень: про що спілкувалися учасники першої консультації з удосконалення української мови

06 квітня кафедра української мови розпочала цикл консультаційних занять для внутрішньо переміщених осіб та всіх охочих удосконалити знання з української мови.

Першу консультацію для слухачів провела кандидат філологічних наук, доцент кафедри української мови Інна Беркещук.

Аудиторія першої зустрічі – мешканці Київщини й Харківщини віком від 17 до 65 років: студенти, викладачі, учителі, працівники банків та заводів.

Слухачі активно аналізували функції української мови, її місце серед інших мов світу, коментували вислови українських мовознавців про рідну мову. Їхні побажання – досконало володіти літературною українською мовою, відшліфувати своє мовлення, викорінити суржик, оскільки більшість із них розмовляє російською або скалькованими конструкціями.

Для більшості слухачів курсів Україна сьогодні асоціюється із піснями «Ой у лузі червона калина», що стала хітом соцмереж, «Цвіте терен», «Ніч яка місячна…» та віршами Тараса Шевченка.

Висловлюємо сподівання на подальше цікаве й продуктивне спілкування під час занять.

Наступна зустріч відбудеться вже наступної середи (13 квітня 2022 року) о 16:00.

Кафедра української мови

Здоров’я – цінність нашого життя (до Всесвітнього дня здоров’я)

7 квітня весь світ святкує Всесвітній день здоров’я, який було започатковано з нагоди прийняття статуту Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) в 1948 році. Щорічно ВООЗ традиційно приурочує це свято конкретній темі.

Цього року – це «Термінові дії, необхідні для захисту здоров’я людини та планети, та зміцнити рух за створення суспільства, орієнтованого на благополуччя людини», а гасло – “Наша планета, наше здоров’я”.

Бібліотека університету підготувала віртуальну виставку “ЗДОРОВ’Я –ЦІННІСТЬ НАШОГО ЖИТТЯ”.

ЗДОРОВЯ-–ЦІННІСТЬ-НАШОГО-ЖИТТЯ.pdf

За інформацією бібліотеки К-ПНУ

Світ поетичного слова

Викладачі та студенти К-ПНУ продовжують підтримувати бойовий дух наших захисників.

У рубриці “Світ поетичного слова” пропонуємо вашій увазі патріотичні поезії старшого викладача кафедри економіки підприємства Вероніки Буторіної та студентки 2 курсу природничо-економічного факультету Олександри Данчук.

* * * * *

Вероніка Буторіна, старший викладач кафедри економіки підприємства

Жене вітер голим полем

Сірий дим.