Маріанна Плахтій – учасниця міжнародного філософського конгресу в Берліні

З 12 по 15 вересня 2022 року в Берліні відбувся ХІ міжнародний конгрес  «Philosophy and the Public», організований Товариством аналітичної філософії (GAP) спільно з Інститутом філософії Берлінського університету Гумбольдта. Захід  проходить один раз на чотири роки і цьогоріч об’єднав близько 500 філософів.

Доєднатися до такої важливої наукової події запросили й делегацію з України, до складу якої увійшла доцент кафедри політології та філософії нашого університету Маріанна Плахтій. Крім того, нашу державу представляли Ірина Хоменко (Київський національний університет імені Тараса Шевченка), Інна Голубович і Сергій Секундант (Одеський національний університет імені Іллі Мечникова), Олена Юркевич (Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого), Олександра Стебельська (Національний університет «Львівська політехніка») та ін.

Конгрес об’єднав науковців із практично всіх сфер дослідження філософської проблематики: прикладна етика, естетика, дидактика філософії, епістемологія, історія філософії, логіка, метаетика, філософія дії, теорія прийняття рішень, метафілософія, метафізика/онтологія, нормативна етика, філософія розуму та пізнання, філософія мови, філософія релігії, філософія науки, політична філософія та філософія права, соціальна філософія.

Крім секційних виступів та колоквіумів, публічних лекцій знаних філософів, були організовані окремі спеціальні заходи, презентації книг та нагородження найкращих наукових робіт року. Головною метою конгресу було дослідити та обговорити з різних точок зору зв’язок між філософією та публічною сферою.

У межах форуму 15 вересня 2022 р. під головуванням Крістофа Лумера, професора університету Сієни (Італія), був організований круглий стіл «Scientific-philosophical exchange between Ukrainian and non-Ukrainian philosophers», на якому обговорювались можливості наукової співпраці українських науковців з європейськими колегами.

Олександр Комарніцький,
доктор історичних наук, професор,
заступник декана історичного факультету
з наукової роботи та міжнародних зв’язкі