Перший крок в археологічній науці

08 жовтня 2022 року студенти історичного факультету, члени археологічного гуртка взяли провели мініатюрне дослідження – археологічну розвідку (вид археологічного дослідження, під час якого проводиться, зокрема, археологічне обстеження) урочища «Татариски», що локалізовано в полі, південніше Кам’янець-Подільської фортеці.

Юні археологи виявили чимало уламків кераміки Трипільської культури, серед яких – фрагменти ліпного посуду, та одну антропоморфну статуетку, котра відома в широкому вжитку як т. зв. «трипільська баба». Разом із керамікою трипільської культури студенти виявили уламки крем’яних знарядь праці, серед яких варто виокремити пластину жниварського ножа та фрагменти зброї – два наконечника стріл. Також траплялись уламки гончарного посуду Доби Київської Русі-України та пізнього середньовіччя.

Обстеження конкретної місцевості, як ознайомчий захід для першокурсників, який ініціювали студенти-гуртківці старших курсів. Це перший досвід схожої діяльності юних археологів-першачків, котрий, сподіваємось, стане ґрунтовним кроком у їх професійній діяльності.

Учасники археологічного гуртка,
Максим Сльозкін, аспірант кафедри археології,
спеціальних історичних та правознавчих дисциплін