Співпраця кафедри екології зі стейкхолдерами з метою забезпечення та вдосконалення якості освітніх програм

25 жовтня відбулося розширене засідання кафедри екології щодо обговорення проєктів освітніх програм «Екологія» бакалаврського рівня вищої освіти та магістерського рівня вищої освіти зі спеціальності 101 Екологія із залученням потенційних роботодавців.

Із вітальним словом звернувся завідувач кафедри екології Олександр Любинський, який зазначив, що об’єднання зусиль науковців кафедри, здобувачів програм, роботодавців, а також урахування думки випускників спеціальності, є підґрунтям для забезпечення та вдосконалення якості сформованих програм. Тому кафедра екології завжди є прихильником творчого та продуктивного діалогу з усіма зацікавленими сторонами.

Гарант освітньої програми першого (бакалаврського) рівня вищої освіти, доцент кафедри екології, кандидат біологічних наук Іван Федорчук ознайомив присутніх з історією розроблення і впровадження ОП, їхнім профілем, обов’язковими та вибірковими компонентами ОП та формою атестації ЗВО.

Іван Вікторович звернув увагу на нові підходи та впровадження студоцентрованого навчання в освітній процес. Гарант наголосив на важливості формування індивідуальної освітньої траєкторії здобувачів вищої освіти, яку вони реалізують протягом навчання в університеті.

У зустрічі взяли участь здобувачі першого, другого рівнів вищої освіти, робоча (проєктна) група, науково-педагогічні працівники кафедри.

До участі в обговоренні були залучені роботодавці: директор національного природнього парку «Подільські Товтри» Руслан Якубаш, заступник генерального директора з теплопостачання Комунального підприємства Міськтепловоденергія (м. Кам’янець-Подільський) Олексій Сікора, директор НПП «Хотинський» Андрій Доманчук, директор позашкільного виховного об’єднання Наталія Ілаш.

Учасники зустрічі опрацювали освітні програми, навчальні плани спеціальності 101 Екологія, внесли пропозиції до змісту цих документів, які обов’язково будуть враховані проєктною групою під час удосконалення освітніх програм.

Здобувач магістерського рівня вищої освіти Кароліна Пєхтєрєва висловила власне бачення освітньої програми магістерського рівня підготовки та озвучила рекомендацію закріплювати набуті теоретичні знання практичним виробничим підґрунтям, наголосила на потребі в проведенні практичних занять безпосередньо на підприємствах.

У сучасних умовах розвитку освітнього процесу зустрічі такого формату дають можливість врахувати інтереси здобувачів вищої освіти, роботодавців та інших стейкхолдерів під час розроблення та реалізації освітніх програм, а також досягти поставленої мети, а саме забезпечити підготовку висококваліфікованих фахівців у галузі природничих наук за спеціальністю 101 Екологія.

Кафедра екології