Вийшов друком 37 том «Наукових праць Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка: історичні науки» (категорія Б, фахове видання), який індексується наукометричними базами Index Copernicus, OUCI, Gоogle Scholar. Збірник присвячений 75-річчю від Дня народження доктора історичних наук, професора, завідувача кафедри всесвітньої історії Валерія Степанкова. Авторами вступної статті про ювіляра виступили ректор нашого університету, доктор історичних наук, професор Сергій Копилов і кандидат історичних наук, доцент кафедри всесвітньої історії Іван Боровець.

Усього в науковому виданні представлено 16 матеріалів науковців із Києва, Вінниці, Ужгорода, Хмельницького, Чернівців, Черкас, Бердянська, Острога, Умані, Кам’янця-Подільського. Серед них – Микола Близняк, кандидат історичних наук, доцент, завідувач кафедри історії імені професора М.П. Ковальського Національного університету «Острозька академія»; Ігор Ліхтей, кандидат історичних наук, доцент, завідувач кафедри античності, середньовіччя та історії України домодерної доби, ДВНЗ  «Ужгородський національний університет»; Микола Кабачинський, доктор історичних наук, професор, доцент кафедри психології та морально-психологічного забезпечення Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького та ін.

Опубліковані статті присвячені проблемам методології історії, історіографії та джерелознавства, історії України і всесвітньої історії.

Електронна версія збірника «Наукових праць Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка: історичні науки» (категорія Б, фахове видання) доступна на сайті: https://sp-history.kpnu.edu.ua/uk/tom-37-2022/

Олександр Комарніцький,
доктор історичних наук, професор,