День: 28.07.2023

У К-ПНУ відбулося єдине фахове вступне випробування для здобуття ОС «магістр»

27-28 липня в Кам’янець-Подільському національному університеті імені Івана Огієнка відбулося єдине фахове вступне випробування для здобуття ОС «магістр» із таких спеціальностей:

Читати далі

ЄВІ / ЄФВВ: розміщено запрошення на додаткову сесію

27 липня, в кабінетах учасників вступних випробувань до магістратури розміщено запрошення на додаткову сесію. У них зазначено дату, час і місце проведення єдиного фахового вступного випробування (ЄФВВ) та/або єдиного вступного іспиту (ЄВІ).

Учасникам ЄФВВ та/або ЄВІ необхідно самостійно сформувати і, як буде змога, роздрукувати запрошення-перепустку зі свого кабінету учасника на вебсайті Українського центру оцінювання якості освіти.

Доступ до кабінету учасника здійснюється за номером екзаменаційного листка та PIN-кодом, зазначеним у ньому. Вступники, які ще не отримали екзаменаційного листка, мають звернутися до приймальної комісії, до якої вони для реєстрації зверталися особисто або надсилали реєстраційні документи (у разі дистанційної реєстрації).

За інформацією Українського центру оцінювання якості освіти

28 липня – День Української Державності

28 липня-День Української Державності, встановлений Указом Президента України від 24 серпня 2021 року. Ця памʼятна дата нагадує, що українське державотворення має понад тисячолітню традицію, а його витоки – у Руській середньовічній державі, центром якої був Київ. У це свято ми вшановуємо всі етапи нашого державотворення – від Русі до сьогодення, і всіх, хто доклав зусиль, щоб Україна відбулася як держава.

День Державності відзначається того ж дня, коли українські християнські церкви вшановують памʼять Київського князя Володимира Великого та День Хрещення Руси–України.

Князь Володимир Великий – уособлення розбудови Русі. Прийняття ним у 988 році християнства як державної релігії стало для України цивілізаційним вибором. Русь підтримувала політичні, економічні та культурні зв’язки з більшістю європейських держав того часу.

Спадком Русі є герб (тризуб), грошова одиниця, а, головне, Київ як політичний і культурний центр України.

Ядром державності є воля до самовизначення, історичний досвід народу, його менталітет і правові традиції. А держава – це спосіб забезпечення і запорука цілісного існування нації.

Не забуваймо, що знання історії нашого державотворення в усій тяглості є потужною силою проти маніпуляцій історичними фактами в умовах інформаційної війни рф проти України.

Також День Української Державності нероздільно пов’язаний із розвитком війська та військовими традиціями. Захисники нашої державності є нащадками воїнів-русичів, козаків, січових стрільців, воїнів УПА. Сучасні Збройні сили України стримують агресора, захищають суверенітет і незалежність України.

Цінуємо і поважаємо те, за що боролися наші предки, пам’ятаємо всіх, хто загинув у цій боротьбі, будуємо майбутнє разом, віримо у Збройні сили України, віримо у Перемогу!

Український інститут національної пам’яті підготував інфографіку, яка розповідає, що Україна успадкувала від різних державних утворень у своїй історії. Завантажити візуалізацію можна за посиланням.

Також дивіться 15-хвилинний анімаційний фільм «Історія України за 15 хвилин» із субтитрами українською або англійською мовами.

За інформацією
Українського інституту національної пам’яті