Yalta European Strategy – 2023: майбутнє вирішується в Україні

8-9 вересня 2023 року в місті Києві відбулася щорічна зустріч Ялтинської Європейської Стратегії (YES) –  «YES WAR ROOM. Майбутнє вирішується в Україні». У конференції, організованій YES у партнерстві з Фондом Віктора Пінчука, взяли участь понад 500 провідних політиків, дипломатів, бізнесменів, громадських активістів та експертів із понад 29 країн світу.

Традиційно під час зустрічі відбувся Young Leaders Forum, котрий цьогоріч зібрав 40 студентів та молодих лідерів з усієї України. Всі лідери – стипендіати програми «Завтра.UA» Фонду Віктора Пінчука попередніх років та переможці цьогорічного конкурсу. Учасником форуму став аспірант 2 курсу історичного факультету, стипендіат Стипендіальної програми Фонду Віктора Пінчука Zavtra.UA Максим Сльозкін.

Форум молодих лідерів – це дискусійний майданчик, на якому молодь ділиться ідеями, вивчає міжнародний та український професійний досвід і шукає відповіді на актуальні виклики сучасності. Цьогорічний Форум знову став важливим та корисним місцем роботи й спілкування для кожного учасника через воєнні події в країні та актуальні виклики. Бо його основною метою завжди була і буде допомога молодому прогресивному поколінню зростати, розвиватись, рухатись у потрібному напрямку до своєї особистої мети та нашої спільної перемоги!

Під час молодіжної платформи YES молоді лідери мали можливість поспілкуватися з відомими світовими мислителями та політиками. Зокрема, експрем’єр-міністрами Борісом Джонсоном, Аною Палаціо, Мануелем Карлос-Велсом; істориками Нілом Ферґюсоном, Тімоті Снайдером, Френсісом Фукуямою; видатними журналістами Стівеном Сакуром, Джіліан Тетт; французьким письменником Марком Леві та іншими.

Разом із неймовірною комунікацією під час YLF молодь мала змогу долучатись до основної зали, де спікерами були Володимир Зеленський, Президент України, Джордж Буш, 43-й Президент США, Ярослав Грицак, Професор УКУ, Дмитро Кулеба, Міністр Закордонних Справ України, Рустем Умеров, Міністр Оборони України, генерал-лейтенант Кирило Буданов, керівник ГУР МО України та інші. Також особливими були неформальне спілкування із учасниками головної платформи YES, запрошеними гостями.

Непересічними були бесіди із українськими героями – військовослужбовцями Збройних Сил України Аліною Михайловою, Дмитром Фінашиним, Єгором Фірсовим, Олексієм Гриценко та Глібом Стрижко. Саме ця можливість – спілкування з людьми, що зараз боронять нашу країну, своїм героїзмом та реальними справами тримають наш фронт, надають власний приклад молодому поколінню українців – надихнула та зміцнила кожного учасника Форуму молодих лідерів на шляху до щоденної праці та особистого внеску у нашу спільну перемогу! Бо Україна – понад усе!

Історичний факультет