Категорія: здоров’я

Результати чемпіонату Європи зі стрільби кульової

Із 20 травня до 05 червня в Хорватії  (місто Осієк) проходив чемпіонат Європи зі стрільби кульової.

Українська команда зі стрільби з швидкострільного пістолета на 25м у складі  заслуженого майстра спорту Олександра Петріва, майстрів спорту міжнародного класу Володимира Пастернака та Максима  Городинця (студент факультету фізичної культури, група FKz-B19) виборола срібні медалі.

Щиро вітаємо членів команди з призовим місцем!

Пресцентр

У Всесвітній день здоров’я дізнаємось більше про вакцинацію проти Covid – 19

Covid-19 – це інфекційна хвороба, яку спричиняє коронавірус SARS-CoV-2. У вірусів часто виникають незначні зміни однієї або двох «літер» їхнього генетичного алфавіту внаслідок еволюції, що призводить до виникнення нових штамів. Віруси, які циркулюють в Україні, відносять до глобальної генетичної лінії B, що походить з Китаю. Відтак в Україні визначено варіанти, що поширені в Європі, зокрема у Великій Британії, Італії, Іспанії та на інших шести континентах.

Існує ймовірність виникнення більш заразних штамів коронавірусу або таких, що легше оминають реакцію імунної системи, якщо їхнє передання буде успішним. Нові штами «молодіють», створюючи небезпеку для здоров’я дітей. Щоб зменшити ймовірність мутацій вірусу потрібно зробити пріоритет на вакцинацію.

Читати далі

Здоровий спосіб життя – запорука стійкого імунітету

Імунітет  пристосуванням направленим проти тіл і речовин, що несуть у собі чужорідну інформацію для збереження стабільності внутрішнього середовища. Іншими слова, імунітет є своєрідною парасолею, що захищає нас від непогоди.

Перед імунітетом стоїть три основні завдання: виявлення, нейтралізація та видалення чужорідного. Виконання цих функцій забезпечує наявність вродженого і набутого імунітету. Вроджений – захисний фактор в тілі людини, що був сформований еволюційно і допомагає боротися з чужорідними антигенами. Набутий імунітет формується протягом життя і поділяється на природний (утворюється після перенесення хвороби) і штучний (його набувають шляхом вакцинації). Багато людей досі бояться щеплень, проте саме вони рятують світ від страшних інфекційних захворювань (наприклад, від поліомієліту).

Читати далі

Профілактичні щеплення – надійний захист від інфекційних хвороб

Сьогодні часто можна почути або прочитати, що вакцинація не захищає від хвороб, навпаки, – погіршує здоров’я. Насторожує те, що інформацію про шкоду вакцинації розповсюджують люди, корті не мають медичної освіти, не несуть відповідальності за свої слова та здоров’я людей.

Вакцинопрофілактика стала провідним методом у боротьбі з інфекційними хворобами. Це найефективніший та економічно доступний метод боротьби з інфекційною патологією, оскільки вакцинація знижує дитячу смертність від масових інфекцій, збільшує активне довголіття людини в усіх соціальних групах. Імунізація зберігає щорічно понад 3 мільйони життів, близько 10 тисяч життів щоденно, захищає мільйони людей від хвороб та інвалідності. Причиною смертей у світі серед дітей до п’яти років захворювання, які можна попередити вакцинацією.

Читати далі

Здоров’я починається з імунітету

Щорічно в осінньо-зимовий період збільшується кількість хворих на гострі респіраторні захворювання, пневмонії та грип. Та це не означає, що перехворіти мають усі. Люди здавна помічали, що одні хворіють частіше, інші – рідше.

Однією з причин хворобливості людей є слабкий імунітет. На його формування впливає безліч різноманітних чинників, зокрема: харчування, загартованість, психологічний мікроклімат тощо. Міцне здоров’я може бути тільки за умови підтримання стійкого імунітету. Завдяки здоровій імунній системі проходить процес одужання. Імунна система – це ключ у боротьбі з кожним видом хвороботворного впливу на організм: від невеличкого порізу під час бриття до мільярдів вірусів, які знаходяться навколо нас.

Читати далі

Тимчасовий перехід на дистанційну форму навчання

Програма заходів з нагоди 102 річниці К-ПНУ

Чемпіонат України з кульової стрільби

 7-12 жовтня у Львові відбувся чемпіонат України з кульової стрільби серед учнів ДЮСШ 1997 року народження і молодших, у якому взяли участь студенти факультету фізичної культури К-ПНУ імені Івана Огієнка. Павло Крепостняк посів І місце у вправі МП-8, ІІ місце у вправі МП-5 та ІІ місце у вправі «ПП-мікс», а Максим Городинець у вправі МП-8 — ІІ місце. Вітаємо спортсменів з високими результатами й бажаємо нових перемог!

Чемпіонат України зі спортивної гімнастики

7-11 вересня в м. Кропивницькому відбувся чемпіонат України зі спортивної гімнастики, на якому студент факультету фізичної культури, майстер спорту України Максим Василенко посів третє місце. Випускник нашого вишу, бронзовий призер Олімпіади і чемпіон Європи, майстер спорту України Ігор Радівілов у двох видах програми виборов золоту і бронзову медалі.

Вітаємо спортсменів  із  гарними  результатами та бажаємо нових перемог!

Спортклуб

Чемпіонат України зі стрибків на батуті

22-27 вересня в м. Генічеську  відбувся чемпіонат України зі стрибків на батуті (акробатичній доріжці), у якому взяли участь студенти факультету фізичної культури К-ПНУ, майстри спорту України Дарина Козярська та Олег Мазурик. У підсумковому результаті змагань Олег Мазурик виборов срібну та бронзову медаль, Дарина Козярська посіла третє місце. Щиро вітаємо спортсменів із  перемогою!

Спортклуб