Профілактичні щеплення – надійний захист від інфекційних хвороб

Сьогодні часто можна почути або прочитати, що вакцинація не захищає від хвороб, навпаки, – погіршує здоров’я. Насторожує те, що інформацію про шкоду вакцинації розповсюджують люди, корті не мають медичної освіти, не несуть відповідальності за свої слова та здоров’я людей.

Вакцинопрофілактика стала провідним методом у боротьбі з інфекційними хворобами. Це найефективніший та економічно доступний метод боротьби з інфекційною патологією, оскільки вакцинація знижує дитячу смертність від масових інфекцій, збільшує активне довголіття людини в усіх соціальних групах. Імунізація зберігає щорічно понад 3 мільйони життів, близько 10 тисяч життів щоденно, захищає мільйони людей від хвороб та інвалідності. Причиною смертей у світі серед дітей до п’яти років захворювання, які можна попередити вакцинацією.

За сучасним календарем профілактичних щеплень проводиться імунізація проти таких хвороб, як:

туберкульоз – щепленню для профілактики туберкульозу підлягають усі новонароджені діти, котрі не мають протипоказань. Вакцинація проводиться на 3-4 добу життя дитини;

гепатит В – підлягають усі новонароджені. Для вакцинації дітей використовується вакцина за схемою: в першу добу, в 1 місяць, у 6 місяців життя;

дифтерія, правець, коклюш – щеплення для профілактики цих хвороб проводиться за віком: у 2 місяці, 4 місяці та 6 місяців. Ревакцинація проти дифтерії та правця проводиться у 18 місяців, у 6 років та 16 років. Першу планову ревакцинацію дорослих за віком та епідпоказами проводять у 25 років з подальшою плановою ревакцинацією з мінімальним інтервалом – 10 років від попереднього щеплення;

поліомієліт – вакцинація дітей для профілактики поліомієліту проводиться у 2 місяці, 4 місяці, 6 місяців, 18 місяців, 6 років та 14 років;

хів-інфекція (гемофільна інфекція) – щеплення для профілактики варто проводити за схемою: у 2 місяці, 4 місяці та 12 місяців.

Кір, епідемічний паротит, краснуха – вакцинація дітей для профілактики цих хвороб проводиться у 12 місяців, друге щеплення в 6 років, окрім щеплень, передбачених календарем, можна проводити вакцинацію для профілактики інших захворювань, наприклад, можна попередити шляхом вакцинації вітряну віспу, гепатит А, грип, менінгококову інфекцію тощо. Важко уявити, які наслідки можуть бути, якщо припинити проведення щеплень чи навіть невчасно їх провести.

Вакцинопрофілактика інфекційних захворювань – це не тільки боротьба з розповсюдженням захворювання. Це передусім боротьба за нове покоління – розумне та здорове. Вчасно робіть щеплення і будьте здоровими!

Здоровпункт