Категорія: коронавірус

Особливості роботи університету в умоваж “жовтого” рівня епідемічної небезпеки

Відповідно до розпорядження ректора К-ПНУ Сергія Копилова № 72 від 22.09.2021 р. «Про роботу університету в умовах «жовтого» рівня епідемічної небезпеки», з огляду на те, що станом на 22 вересня 2021 року 80,7% (82,2% – науково-педагогічні та педагогічні працівники, 78,8% – інші працівники) працівників університету мають один із документів, що підтверджує:

˗ отримання повного курсу вакцинації, чи міжнародний, внутрішній сертифікат або іноземний сертифікат, що підтверджує вакцинацію від COVID-19 однією дозою дводозної вакцини (жовті сертифікати), або однією дозою однодозної вакцини чи двома дозами дводозної вакцини (зелені сертифікати), які включені Всесвітньою організацією охорони здоров’я до переліку дозволених для використання в надзвичайних ситуаціях;

Читати далі

У Всесвітній день здоров’я дізнаємось більше про вакцинацію проти Covid – 19

Covid-19 – це інфекційна хвороба, яку спричиняє коронавірус SARS-CoV-2. У вірусів часто виникають незначні зміни однієї або двох «літер» їхнього генетичного алфавіту внаслідок еволюції, що призводить до виникнення нових штамів. Віруси, які циркулюють в Україні, відносять до глобальної генетичної лінії B, що походить з Китаю. Відтак в Україні визначено варіанти, що поширені в Європі, зокрема у Великій Британії, Італії, Іспанії та на інших шести континентах.

Існує ймовірність виникнення більш заразних штамів коронавірусу або таких, що легше оминають реакцію імунної системи, якщо їхнє передання буде успішним. Нові штами «молодіють», створюючи небезпеку для здоров’я дітей. Щоб зменшити ймовірність мутацій вірусу потрібно зробити пріоритет на вакцинацію.

Читати далі

Пацієнти з груп ризику (які хворі на COVID-19) підлягають обов’язковій госпіталізації

Згідно з оновленими стандартами госпіталізації Міністерства охорони здоров’я обов’язковому лікуванню в умовах стаціонару підлягають пацієнти з групи ризику, які хворі COVID-19. Серед пацієнтів, яких будуть одразу госпіталізувати до лікарні, це люди, які вже мали чи досі хворіють на супутні захворювання: 

Читати далі

Що робити, якщо у вас з’явилися симптоми COVID-19: послідовний алгоритм дій

Якщо у вас з’явились симптоми COVID-19 (лихоманка, кашель, задишка, утруднене дихання тощо), ви повинні залишитись вдома, зателефонувати своєму сімейному лікарю, з яким уклали декларацію, та описати симптоми. Окремо потрібно розповісти, чи були ви в контакті з людьми, які потенційно можуть бути інфіковані (наприклад, із такими, що повернулися з країн із місцевим розповсюдженням вірусу або із регіонів України, віднесених до «червоної» зони»). За необхідності лікар спрямує до вас мобільну бригаду для тестування на COVID-19.

Читати далі