Історія успіху випускника К-ПНУ

Історія успіху випускника К-ПНУ

Надія Задаянюк – випускниця природничого факультету 2007 року, спеціальність «Педагогіка і методика середньої освіти. Біологія» (спеціалізація вчитель біології, географії, валеології та основ екології, організатор краєзнавчо-туристичної роботи).

Є строга радість – взять трамплін рекордний.  

Без публіки. Без премій. Без журі

 (Ліна Костенко)

Що спонукало Вас обрати фах вчителя біології і стати студенткою Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка?

Мабуть, це була дитяча мрія стати вчителем. А любов до природи прищепили ще з дитячих років батьки та вчителі рідної школи. Про Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка дізналася від випускників університету, які дуже багато цікавого і захопливого розповідали про навчання. Тому і вирішила вступати до цього вишу.

Розкажіть, будь ласка, про свої студентські роки. Чим запам’ятався період навчання на тоді ще природничому факультеті? Кого з викладачів згадуєте? Пригадуючи студентські роки, за чим шкодуєте? Чи спілкуєтеся зі своїми одногрупниками? Вони працюють за фахом?

Навчання в університеті завжди згадую з посмішкою та ностальгією. Викладачі природничого факультету, які тоді нас навчали, були професіоналами своєї справи, активно залучали нас із перших днів навчання до наукової та гурткової роботи. А якими цікавими і пізнавальними були польові практики! З удячністю згадую всіх викладачів факультету. З деякими із них підтримую дружні відносини і до сьогодні. Хоча пройшло вже дуже багато часу після навчання в університеті, але вони і надалі залишаються моїми хорошими порадниками і наставниками. Пригадуючи студентські роки, найбільше шкодую за тим, що період навчання в університеті дуже швидко промайнув. З одногрупниками своїми спілкуємося переважно через соціальні мережі, з деякими зізвонюємося час від часу телефоном. Саме в університеті я знайшла справжніх друзів, із якими дуже тісно підтримуємо зв’язки і до сьогодні. Знаю, що не всі одногрупники працюють за фахом, але ті, що працюють, мають досить високі успіхи та нагороди.

Які навики Ви здобули під час навчання в університеті? Зважаючи на Ваш практичний досвід, як Ви вважаєте, які предмети потребували більш детального вивчення?

Під час навчання в університеті здобула такі навики, як ефективна комунікація, упевненість, навики міжособистісного спілкування, організаційні навики, які є необхідними в моїй роботі.

Де Ви зараз працюєте? Які Ваші обов’язки? Вам подобається робота? Чим запам’яталися перші дні роботи?

Я працюю методистом Тернопільського фахового коледжу харчових технологій і торгівлі. До кола моїх обов’язків входить здійснення методичної роботи в коледжі; аналіз стану навчально-методичної роботи в коледжі і розробляння пропозицій щодо підвищення її ефективності; надання допомоги педагогічним працівникам у визначенні змісту навчальних програм, форм, методів і засобів навчання, участь в організації роботи з науково-методичного забезпечення навчальної діяльності; розроблення, рецензування і підготовка до затвердження навчально-методичної документації, дидактичних матеріалів тощо. Робота мені подобається, оскільки крім методичної роботи, веду заняття з біології і екології. Тому піднімаючись по сходинах знань, можу спостерігати, як зростають і розвиваються мої студенти, а разом з ними зростаю і розвиваю свої вміння і я. Тому що відчуваю задоволення від своєї роботи, коли на один щабель поряд зі мною стає мій студент, і я відчуваю, що він може і мусить самостійно іти далі. Адже кожен студент – це зірочка, яка до пори до часу стримує свій блиск. .

Ваша робота передбачає спілкування з людьми, в окремих із них – непрості життєві обставини. Що Вам допомагає знайти спільну мову з ними?

Коли в нашому житті все складається добре, ми залюбки спілкуємося з людьми, як власне і вони з нами. Проте так буває не завжди, адже в кожного свій характер, свої клопоти, потреби й уявлення про стосунки. Знання психології допомагають мені не лише навчитися розуміти психологію людей, а й краще пізнавати себе, дізнаватися, як підлаштувати власну поведінку під поведінку співрозмовника, як завдяки своїй харизмі ефективно спілкуватися та вибудовувати конструктивні стосунки з рідними, друзями,  колегами і студентами.

Що Вам допомагає в роботі? У чому черпаєте сили, натхнення? Чи маєте час на відпочинок? 

Найбільше допомагає в роботі підтримка колег та успішний результат, тоді хочеться працювати ще з більшим ентузіазмом.

Мене надихають рідні люди. Часу на відпочинок є обмаль, але намагаюсь його використовувати з користю.

Дайте поради студентам університету та абітурієнтам: як правильно планувати свій час, ставити мету, визначати пріоритети?

Студентам університету бажаю успіхів у навчанні, терпіння та наснаги. Щоб навчання в нашому рідному університеті приносило Вам задоволення і користь.

Абітурієнтам бажаю правильно обрати заклад освіти, бути активними і життєрадісними. Пам’ятати, що навчання –  це важливий крок до успіху. Упевнено йдіть до своєї мети.

Які Ваші побажання Alma-mater?

Своєму рідному факультету, університету я бажаю тільки творчих, активних, успішних студентів. Подальших успіхів і нових звершень викладачам!

Валентина Колодій, координатор роботи зі студентською молоддю університету