Студентів кафедри військової підготовки ознайомили з особливостями ведення вартової служби

18 січня 2021 року студентів кафедри військової підготовки Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка ознайомили з організацією та веденням вартової служби.

Вартова служба – це складник військової служби. Вона призначена для охорони та оборони сховищ з озброєнням і бойовою технікою, бойових прапорів, військовослужбовців, які відбувають покарання на гауптвахті та в дисциплінарній частині, а також для віддання військових почестей. Для несення вартової служби виділяють особовий склад, із якого на час виконання вартової служби формують варти.

У Збройних Силах України виокремлюють:

– гарнізонні варти – для охорони та оборони об’єктів гарнізонного значення;

– внутрішні (корабельні) варти – для охорони та оборони об’єктів однієї військової частини;

– тимчасові варти – для охорони та оборони військового майна під час навантаження (розвантаження), перевезень чи тимчасового складування;

– почесні варти – для віддання військових почестей Президентові України, Голові Верховної Ради України, Прем’єр-Міністрові України, Міністрові оборони України, котрі прибули до гарнізону.

Кафедра військової підготовки