Студенти та випускники К-ПНУ проводять археологічні дослідження в урочищі Татариски на території Кам’янця-Подільського

Археологічні дослідження є одним із тих напрямів роботи, що свідчить про ґрунтовну підготовку фахівців на історичному факультеті Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка. Студенти та випускники факультету активно здійснюють археологічні розкопки, які проводять на території Кам’янця-Подільського. Зокрема, магістранти історичного факультету Олександра Бєлік та Ільдар Яхієв, випускник історичного факультету Євгеній Левінзон брали активну участь у польовому сезоні 2020 року в складі Міжнародної Подільської трипільської експедиції, котру очолює Олександр Дяченко – кандидат історичних наук, науковий співробітник відділу археології енеоліту-бронзової доби Інституту археології НАН України та Івона Собковяк-Табака – доктор історичних наук, професор Інституту археології та етнографії Польської академії наук.

Упродовж археологічних досліджень у межах розкопаної ділянки рів частково пошкоджено заглибленим об’єктом пізньосередньовічного часу. У ньому знайдено поодинокі фрагменти керамічного посуду, залізний ніж і невеликий фрагмент залізної кольчуги. З огляду на ймовірну інтерпретацію цього об’єкту як підвалу середньовічного будинку та концентрацію фрагментів кераміки цього часу на поверхні суміжних ділянок, археологи припускають, що в XIV–XV ст.ст. тут функціонував хутір (чи селище). На таке датування вказують стилістичні особливості посуду та радіовуглецева дата, отримана для зразка з пізнього вкопу до трипільської будівлі, дослідженої на пам’ятці у 2019 році. Польові дослідження в урочищі Татариски продовжать улітку 2021 року.

У публікації використано матеріали вебсайту Інституту археології