День: 24.05.2021

Чемпіонат Європи з вільної боротьби

У м. Скоп`є (Македонія) із 17 до 23 травня 2021 р. проходив чемпіонат Європи серед спортсменів до 23 років з 3-х видів боротьби (жіноча, чоловіча, греко-римська). Студентка 4 курсу факультету фізичної культури Христина-Зоряна Демко здобула перемогу у фіналі у ваговий категорії до 55 кг. Денис Сагалюк студент 2 курсу став бронзовим призером чемпіонату Європи у ваговий категорії до 86 кг.

Вітаємо наших спортсменів і бажаємо нових перемог!

Спортивний клуб

Каріна Рубановська і Богдан Самбор – лауреати X Міжнародного фестивалю-конкурсу “Grand Fest Кам’янець-весна 2021»

Щиро вітаємо студентів спеціальності Музичне мистецтво Каріну Рубановську (1 курс) та вокальний дует у складі Богдана Самбора (2 курс) і Каріни Рубановської, які стали лауреатами X Міжнародного фестивалю-конкурсу “Grand Fest Кам‘янець-весна 2021» та отримати дипломи І ступеня.

Керівник – кандидат педагогічних наук, доцент кафедри музичного мистецтва Любов Мартинюк.

Бажаємо творчим студентам подальших здобутків і нових перемог!

Пресцентр

 

«Із роду до роду плекаймо неповторність рідного слова»  (фотоподорож до Дня слов’янської писемності та культури)

Неповторність та величність українства утверджувалася завдяки писемності й рідній мові, спираючись на спільну духовну скарбницю всього слов’янського світу. Писемність і культура – це не лише невід’ємний складник буття людини, її співвіснування в суспільстві, а й виразник народності, важлива частина ідентичності українців, ознака нашого національного визнання.

Щорічно 24 травня всі слов’янські народи відзначають День слов’янської писемності та культури. Це свято символізує цивілізаційне торжество слов’янства, його національну самобутність, об’єднує суспільство та долучає кожного з нас до безцінної культурної спадщини. Цього дня вшановують святих рівноноапостольних – першопросвітників Кирила і Мефодія. Саме вони є творцями писемності, які здійснили переклад богословських книг з грецької мови на старослов’янську, поширювали християнське вчення. Поява абетки і виникнення писемності сприяли розвиткові літератури слов’янських народів, і слов’янська мова стала третьою в Європі після грецької та латини.

Читати далі

XIV Міжнародна науково-практична конференція «Проблеми, пріоритети та перспективи сталого розвитку в ХХІ столітті»

20–21 травня 2021 р. в К-ПНУ відбулася XIV Міжнародна науково-практична конференція «Проблеми, пріоритети та перспективи сталого розвитку в ХХІ столітті». Співорганізаторами заходу стали ДУ «Інститут економіки та прогнозування НАН України», Інститут економіки промисловості, ДУ «Інститут досліджень науково-технічного потенціалу та історії науки імені Г.М. Доброва НАН України», Комратський державний університет, Інститут економіки НАН Білорусі, Державний економічний університет в Познані.

Читати далі

Відбулося чергове засідання бібліотечної ради К-ПНУ

20 травня відбулося засідання бібліотечної ради К-ПНУ за участю представників факультетів. На засіданні заслухали та обговорили актуальні питання книгозабезпеченості навчальних дисциплін, сучасні форми довідково-бібліографічного обслуговування користувачів, а також важливість поширення інформації про бібліотеку за допомогою соціальних мереж.

До обговорення долучилися перший проректор університету Володимир Дубінський  та декан факультету іноземної філології Алла Хоптяр.

Читати далі