Наталія та Ілля Лашко – переможці Міжнародного конкурсу «Quiltfestival North-Groningen 2021»

Щиро вітаємо випускницю К-ПНУ,  викладач малюнка, живопису, художньої обробки тканин Наталю Лашко та асистента кафедри образотворчого декоративно-прикладного мистецтва та реставрації творів мистецтва, члена спілки народних майстрів України Іллю Лашка із перемогою в Міжнародному конкурсі «Quiltfestival North-Groningen 2021», що проходив у Нідерландах.

Наталія та Ілля Лашко – члени Асоціації квілтерів України. Вишивка соломкою українських майстрів-кам’янчан – унікальна техніка, якій немає аналогів у всьому світі. Кам’янецькі квілтери єдині в Україні, хто опанував техніку вишивки соломкою, а Ілля є наймолодшим митцем, який нею володіє. У картинній галереї Кам’янця-Подільського функціонує постійна виставка творів родини Лашків, яка привертає увагу поціновувачів і відвідувачів галереї.

Вибір кращої роботи здійснювало авторитетне експертне журі, призначене Stichting Quiltfestival Noord Groningen (Роб Руйтенберг (Rob Ruitenberg), мер муніципалітету Хогеланд (Hogeland) Хенк Ян Болдінг (Henk Jan Bolding).

Експонована робота Наталії та Іллі «Весна іде, любов несе, цвітуть сади, радіє все» виконана вручну у техніці арт квілт. Для досягнення художнього ефекту митці застосували авторську ідею вишивки текстильною соломкою. Японські мотиви зумовлені захопленням культурою і мистецтвом країни вранішнього сонця.

Бажаємо Наталії та Іллі натхнення і нових успіхів у подальшій творчій діяльності!

Кафедра образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва та реставрації творів мистецтва