Літня пора для біологів та екологів – чудовий сезон для проведення наукових досліджень та експедицій. Важливим елементом наукової роботи викладачів є виконання наукових тем і, зокрема, госпдоговірних, які забезпечують надходження коштів до бюджету університету.
На природничо-економічному факультеті цього року виконують кілька таких тем, зокрема: «Еколого-біологічна оцінка технології рослинництва і тваринництва та розробка ландшафтно-екологічної структури сільськогосподарських угідь та суміжних територій СТОВ «Нефедівське» (керівник доктор сільськогосподарських наук Олександр Любинський; виконавці: доктор біологічних наук Людмила Любінська, кандидат біологічних наук Максим Козак, кандидат біологічних наук Микола Матвєєв, кандидат біологічних наук Іван Федорчук, кандидат біологічних наук Ольга Оптасюк, Тетяна Душанова); «Аналіз документації та надання заключення для отримання лімітів на використання природних ресурсів і проведення господарських заходів у ДП «Ярмолинецького лісового господарства» Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства»; «Аналіз документації та надання заключення для отримання лімітів на використання природних ресурсів і проведення господарських заходів у межах Чемеровецького спеціалізованого лісогосподарського об’єднання «Агроліс» (Керівник: Максим Козак, Виконавці: Людмила Любінська).
У червні проведено обстеження стану природних, напівприродних та антропогенних екосистем у межах Городдоччини, Кам’янеччини та Чемеровеччини. Досліджено видовий склад, фенологічні особливості видів, стан популяцій рідкісних і типових видів флори та фауни. Проведено перевірку стану лісових екосистем, рослинних угруповань у заповідній зоні та зоні регульованої рекреації національного природного парку «Подільські Товтри». Тут вивчалися особливості лучних, степових, кальцепетрофітних біотопів, аналізувався стан водних екосистем на ставках і річках.
01 і 09 липня для аналізу стану флори і фауни Микола Матвєєв і Людмила Любінська провели дослідження території СТОВ «Нефедівське», описали природні та антропогенні екосистеми, аборигені та інвазійні види, популяції рідкісних видів рослин і тварин. Олександр Любинський проаналізував стан екосистем, їх сільськогосподарське використання, трансформацію.
Крім того, літо – це період зустрічей науковців. Відтак 12 липня на базі НПП «Подільські Товтри» науковці К-ПНУ провели дружню зустріч із завідувачем кафедри екології національного університету «Києво-Могилянська академія» кандидат біологічних наук В. І. Карамушкою та його колегами. Попереду гарний час для наукової діяльності.
Людмила Любінська, доктор біологічних наук,
професор кафедри біології та методики її викладання