Біологи та екологи К-ПНУ провели обстеження стану природних, напівприродних та антропогенних екосистем у межах Городдоччини, Кам’янеччини та Чемеровеччини

Літня  пора  для  біологів та  екологів – чудовий  сезон  для  проведення  наукових  досліджень та експедицій. Важливим елементом наукової  роботи  викладачів є виконання  наукових  тем і, зокрема, госпдоговірних, які  забезпечують  надходження коштів до бюджету  університету.

На  природничо-економічному  факультеті  цього  року  виконують  кілька  таких тем, зокрема: «Еколого-біологічна оцінка технології рослинництва і  тваринництва та розробка ландшафтно-екологічної структури сільськогосподарських  угідь та суміжних територій СТОВ «Нефедівське» (керівник доктор сільськогосподарських наук Олександр Любинський; виконавці: доктор біологічних наук Людмила Любінська, кандидат біологічних наук Максим Козак, кандидат біологічних наук Микола Матвєєв, кандидат біологічних наук Іван Федорчук, кандидат біологічних наук Ольга Оптасюк, Тетяна Душанова); «Аналіз  документації  та  надання заключення для  отримання  лімітів  на використання природних ресурсів і проведення господарських заходів у  ДП «Ярмолинецького лісового  господарства» Хмельницького обласного управління  лісового та мисливського господарства»; «Аналіз  документації  та  надання заключення для  отримання  лімітів  на використання природних ресурсів і проведення господарських заходів у  межах  Чемеровецького спеціалізованого лісогосподарського об’єднання «Агроліс» (Керівник: Максим Козак, Виконавці: Людмила Любінська).

У червні проведено  обстеження  стану  природних, напівприродних та  антропогенних екосистем у межах Городдоччини, Кам’янеччини та Чемеровеччини. Досліджено   видовий  склад,  фенологічні особливості видів, стан  популяцій рідкісних і типових видів флори та фауни. Проведено перевірку  стану лісових  екосистем, рослинних угруповань у заповідній  зоні та зоні  регульованої рекреації національного  природного парку «Подільські  Товтри».  Тут  вивчалися  особливості  лучних, степових, кальцепетрофітних  біотопів, аналізувався стан  водних екосистем  на  ставках і  річках.

01 і 09 липня для  аналізу  стану  флори і  фауни  Микола Матвєєв і  Людмила Любінська провели  дослідження території СТОВ «Нефедівське», описали  природні  та  антропогенні  екосистеми,  аборигені  та  інвазійні  види, популяції  рідкісних видів  рослин і  тварин. Олександр Любинський проаналізував  стан екосистем, їх  сільськогосподарське  використання, трансформацію.

Крім того, літо – це період   зустрічей  науковців. Відтак 12 липня на базі  НПП «Подільські  Товтри»  науковці К-ПНУ провели  дружню зустріч із  завідувачем кафедри  екології національного університету «Києво-Могилянська  академія» кандидат біологічних наук В. І. Карамушкою та  його  колегами. Попереду гарний час для  наукової  діяльності.

Людмила Любінська, доктор біологічних наук,

професор кафедри біології та методики її викладання