Вірші Тараса Шевченка, хіт соцмереж “Ой у лузі червона калина”, суржик повсякдень: про що спілкувалися учасники першої консультації з удосконалення української мови

06 квітня кафедра української мови розпочала цикл консультаційних занять для внутрішньо переміщених осіб та всіх охочих удосконалити знання з української мови.

Першу консультацію для слухачів провела кандидат філологічних наук, доцент кафедри української мови Інна Беркещук.

Аудиторія першої зустрічі – мешканці Київщини й Харківщини віком від 17 до 65 років: студенти, викладачі, учителі, працівники банків та заводів.

Слухачі активно аналізували функції української мови, її місце серед інших мов світу, коментували вислови українських мовознавців про рідну мову. Їхні побажання – досконало володіти літературною українською мовою, відшліфувати своє мовлення, викорінити суржик, оскільки більшість із них розмовляє російською або скалькованими конструкціями.

Для більшості слухачів курсів Україна сьогодні асоціюється із піснями «Ой у лузі червона калина», що стала хітом соцмереж, «Цвіте терен», «Ніч яка місячна…» та віршами Тараса Шевченка.

Висловлюємо сподівання на подальше цікаве й продуктивне спілкування під час занять.

Наступна зустріч відбудеться вже наступної середи (13 квітня 2022 року) о 16:00.

Кафедра української мови