«Україна. Нариси історії»: Інститут історії України НАН України надав вільний доступ до перших трьох книг із проєкту

В умовах воєнного стану Інститут історії України НАН України спільно з видавцем – Видавничим домом «Академперіодика» НАН України – вирішили надати всім охочим вільний доступ до перших трьох книг із проєкту «Україна. Нариси історії».

Україна й українці в постімперську добу (1917–1939) / НАН України, Ін-т історії України. – Київ: Академперіодика, 2021. – 620 с.
Україна в епіцентрі протистояння світових систем (1939–1990) / НАН України, Ін-т історії України. – Київ: Академперіодика, 2021. – 544 с.
Україна і виклики посттоталітарного транзиту (1990–2019) / НАН України, Ін-т історії України. – Київ: Академперіодика, 2021. – 592 с.

Ці книги було видано до 30-річчя Незалежності України. Їх присвячено драматичним подіям «довгого ХХ століття», чиє відлуння ми відчуваємо сьогодні, а наслідки яких нерозривно пов’язані з теперішньою кривавою війною.

«Коли мене питали, про що наш останній тритомник, — пише керівниця авторського колективу, який працював над цими трьома книгами, завідувачка відділу історії України 20-30-х рр. ХХ ст. Інституту історії України НАН України член-кореспондент НАН України Лариса Якубова, — частенько ловила поблажливі погляди: мовляв, перебільшуєш, видаєш бажане за дійсне, романтизуєш.
А втім, ось він — час істини.
Нема в нас «двох Україн» – є одна модернізована, тобто сучасна, українська нація.
Маємо мобільну, хоч і перехідного типу економіку.
Маємо стійкі владні інституції із налагодженою вертикальною та горизонтальною комунікацією.
Наша держава (державний механізм) хоч і компактний, та сильніший і реактивніший за російського монстра, наскрізь фальшованого і штучного.
У нас прекрасна животвірна національна ідея.
Маємо живу церкву (і не одну) з ієрархами, що люблять свій народ.
Маємо найбільш успішний досвід посттоталітарного транзиту серед держав, які складали його ядро.
Ми вириваємося з комунобільшовицької колії.
Ми прекрасні.
Наша місія — завалити комунобільшовизм та імперську ідею дискурсивно, а їхню спадкоємицю Росію — як державу».

За інформацією Інституту історії України НАН України