Відбулася презентація наукового збірника “Іван Огієнко і сучасна наука та освіта” (серія філологічна XVIII випуск)

Літо тільки розпочалося, а заходи, приурочені 140-річчю від дня народження першого ректора Кам’янець-Подільського національного університету, лише набирають обертів.

Стараннями науковців  навчально-наукового інституту української філології та журналістики, за сприяння ректорату університету, 09 червня на платформі Google Meet було презентовано дев’ятнадцятий випуск наукового збірника “Іван Огієнко і сучасна наука та освіта” (головний редактор — Людмила Марчук, професор, доктор філологічних наук, завідувач кафедри української мови, відповідальний редактор — Олег Рарицький, доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри української літератури та компаративістики).

До події долучилися гості з численних міст України: Києва (Ніна Бернадська, доктор філологічних наук, професор, професор кафедри історії української літератури, теорії літератури і літературної творчості Київського національного університету імені Тараса Шевченка), Харкова (Наталія Піддубна, доктор філологічних наук, доцент,  доцент кафедри української мови Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди), Ізмаїла (Галина Райбедюк, кандидат філологічних наук, професор, професор кафедри української мови і літератури Ізмаїльського державного гуманітарного університету, докторант кафедри української літератури Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова), Вінниці (Ніна Поляруш, кандидат філологічних наук, доцент, доцент кафедри української літератури Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського, Ірина Зелененька, кандидат філологічних наук, ст. викладач кафедри української літератури Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського).

Як слушно зауважив організатор події Олег Рарицький, презентація вкотре відбулась “у родинному колі”, адже об’єднала науковців не лише любов до філологічної справи, а й міцна дружба та підтримка у всіх починаннях.

Постать Івана Огієнка, його незламна позиція та внесок у науку є прикладом для всіх людей, а особливо — для огієнківців, котрі прагнуть плекати власну мову, культуру, надихаючись першим ректором своєї alma mater.

Валерія Доннікова,
студентка 2 курсу навчально-наукового інституту