Комісія з питань академічної доброчесності К-ПНУ продовжує реалізацію Плану заходів із популяризації академічної доброчесності в університеті

Відповідно до Плану заходів із популяризації академічної доброчесності на 1 семестр 2022-2023 н.р. комісія з питань академічної доброчесності К-ПНУ (голова комісії – завідувач кафедри економіки підприємства, доктор економічних наук, професор Наталія Мазур) продовжує реалізацію інформаційно-популяризаційної кампанії з питань академічної доброчесності задля формування сприятливого академічного середовища в університеті Огієнка.

Відтак 10 жовтня 2022 року відбулися бесіди на тему «Академічна доброчесність – вимога сучасності» зі здобувачами вищої освіти другого  (магістерського) рівня вищої  освіти денної та заочної форм навчання, які провела доцент кафедри педагогіки та управління навчальним закладом Вікторія Федорчук. Вікторія Вікторівна обговорила зі студентами види порушень академічної доброчесності та їхній вплив на освітньо-наукове середовище закладу вищої освіти, а також нормативно визначені види відповідальності за порушення академічної доброчесності.

Чергову зустріч – науково-практичний онлайн-семінар для студентів природничо-економічного факультету “Правила доброчесності магістрантів у Кам’янець-Подільському національному університеті імені Івана Огієнка” – 13 жовтня 2022 року провела голова комісії з питань академічної Наталія Мазур. Наталія Анатоліївна розповіла здобувачам вищої освіти про основні нормативно-правові документи, що регламентують принципи та порядок дотримання академічної доброчесності в К-ПНУ, окреслила діяльність комісії з питань академічної доброчесності, зазначила основні моменти підготовки та перевірки випускних кваліфікаційних робіт на наявність текстових запозичень за допомогою програмно-технічного засобу «Unicheck», порядку проведення щорічних опитувань із питань академічної доброчесності.

Під час семінару секретар комісії з питань академічної доброчесності, студентка 2 курсу ступеня вищої освіти «магістр» педагогічного факультету Наталія Пилипів провела цікавий інтерактив, а також озвучила студентам низку цікавих і корисних порад із підготовки та виконання випускних робіт.

До семінару також долучились і науково-педагогічні працівники факультету: Оксана Кушнір, Ольга Оптасюк, Людмила Любінська, Микола  Матвєєв, Колодій Валентина, Наталя Казанішена, Інна Григорчук.

Цікаву та пізнавальну лекцію щодо реалізації академічної доброчесності в науковій діяльності магістрантів прослухали здобувачі другого (магістерського) рівня вищої освіти (групи Nim1M21 та Nim1M22) факультету іноземної філології (запрошений лектор – старший викладач кафедри української мови, член комісії з питань академічної доброчесності Зореслава Шевчук; організатор і модератор зустріч – завідувач кафедри німецької мови, кандидат педагогічних наук, доцент Тетяна Калинюк). Під час зустрічі студенти мали змогу поглибити свої знання щодо особливостей підготовки кваліфікаційних робіт, зокрема в контексті підготовки якісного наукового тексту із дотриманням принципів академічної доброчесності. Зореслава Сергіївна поділилася корисними порадами, на які варто звернути увагу на етапі оформлення результатів наукової діяльності.

Продовжуємо формувати нову академічну культуру.

Пам’ятаймо: #ЧЕСНІСТЬПОЧИНАЄТЬСЯЗТЕБЕ!

Комісія з питань академічної доброчесності К-ПНУ