Історія успіху випускника К-ПНУ

Історія успіху випускника К-ПНУ

Тетяна Слободянюк випускниця факультету спеціальної освіти, психології і соціальної роботи 2019 року (спеціальність Соціальна допомога). Очолює відділ соціального захисту населення Лопушненської сільської ради (Кременецький район, Тернопільська область).

Тільки тоді, коли ваші мрії будуть
сильніше ваших страхів, вони почнуть збуватися.

Що спонукало Вас обрати спеціальність «Соціальна допомога» і стати студенткою факультету корекційної та соціальної педагогіки і психології Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка?

У шкільні роки в мене викликали повагу професії, пов’язані із вирішенням та попередженням актуальних суспільних проблем. Я обрала спеціальність «Соціальна допомога», оскільки мені було цікаво опанувати соціальну сферу, яка є водночас складною, захопливою, багатогранною та створена для справжніх вольових особистостей із сильним характером і багатим внутрішнім світом.

Розкажіть, будь ласка, про свої студентські роки. Чим запам’яталися? Кого із викладачів згадуєте?

Студентські роки асоціюються з такими словами: «лекції», «семінари», «заліки», «іспити», «гуртожиток», «веселощі», «молодість», «легкість». Лише в студентські роки людина починає проживати вже повністю доросле життя. Цей період є найбільш важливим для накопичення знань, підвищення ерудиції. Це пора нових знайомств і знаходження міцної дружби на довгі роки. Це святкування днів народжень, днів студента, участь у різноманітних конкурсах та олімпіадах.

Хочу подякувати викладацькому складу кафедри за  теоретичну підготовку. Зокрема хочу відзначити Опалюк Тетяну Леонідівну (куратор групи), Данилюк Олену Іванівну, Сербалюка Юрія Володимировича, Гевчук Наталію Сергіївну, Мельник Людмилу Пилипівну, Мельник Жанну Василівну, Дідик Наталію Михайлівну. Усі викладачі дуже досвідчені, одним словом – майстри своєї справи! Вони максимально передавали свої знання та досвід нам, студентам. Коли у мене виникали труднощі, викладачі завжди підтримували та намагалися зарадити всім, чим можливо. Після завершення навчання пройшло чотири роки і вже у статусі випускниці 2019 року та начальника відділу  підтримуємо зв’язок із викладачами, обмінюємося набутим досвідом у соціальній сфері. Також я є стейкголдером кафедри. Мене неодноразово  запрошували  на засідання кафедри та гостьові лекції.

Які компетентності Ви здобули під час навчання в університеті? Зважаючи на Ваш практичний досвід, як Ви вважаєте, які предмети потребують більш детального вивчення?

Під час навчання в університеті я здобула, перш за все, фахові компетентності для професійної діяльності. Дуже важливою в період навчання є практична частина, яка допомагає закріпити та вдосконалити грунтовні теоретичні знання. За роки навчання моя практика проходила у Центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, де я стала волонтером, у Департаменті соціального захисту населення, що і стало поштовхом до вибору майбутнього місця роботи. Кожна із дисциплін потребує детального вивчення, має необхідність закріпити теоретичні знання практичним досвідом.

Ви працюєте начальником відділу соціального захисту населення, що Вам подобається у роботі?

Після закінчення навчання я повернулась у свою Лопушненську територіальну громаду та зайняла посаду фахівця із соціальної роботи.  Пропрацювавши два роки, у лютому 2021 року стала в.о. директором Центру надання соціальних послуг, проте вже у березні 2021 року подала документи на конкурсну посаду начальника відділу соціального захисту населення Лопушненської сільської ради, а відповідно до результатів конкурсу була прийнята на вищезазначену посаду. І вже два роки очолюю відділ, який є окремою юридичною одиницею.

Найбільше задоволення приносить результат праці, що мотивує на подальшу роботу та розвиток.

Дайте поради студентам університету та абітурієнтам: як правильно планувати свій час, ставити мету, визначати пріоритети?

Головне для абітурієнтів обрати професію серцем, ту, яка приносить не тільки фінансове забезпечення, але й моральне задоволення. Обрати професію, яка дійсно подобається, і лише тоді можливо стати висококваліфікованим спеціалістом у своїй галузі.

Для студентів, звичайно, потрібно збалансовувати та планувати час для навчання і відпочинку, узявши за мету розвиток своєї блискучої майбутньої кар’єри, прагнення до підвищення професійного рівня, бажання розширити власний кругозір. Саме це допоможе правильно і мудро визначати пріоритети.

Які Ваші побажання alma-mater?

Бажаю мирного неба, наснаги, оптимізму та успіху у фаховій підготовці майбутніх професіоналів своєї справи!

Кафедра соціальної педагогіки і соціальної роботи,
пресцентр